Hlavní navigace

Zaměstnáání 14-letého

  • (neregistrovaný) 188.120.201.---

    26. 9. 2017 10:00

    Dobrý den,lze zaměstnat 14 letého na DPP?Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 9. 2017 10:19

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Zaměstnáání 14-letého
      Občanský zákoník § 34
      Závislá práce nezletilých mladších než patnáct let nebo nezletilých, kteří neukončili povinnou školní docházku, je zakázána. Tito nezletilí mohou vykonávat jen uměleckou, kulturní, reklamní nebo sportovní činnost za podmínek stanovených jiným právním předpisem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).