Hlavní navigace

Platební výměr - lze splátkový kalendář?

  • (neregistrovaný) 86.49.112.---

    28. 9. 2017 11:20

    Byl jsem OSVČ, které jsem na jaře ukončil, protože se mi nedařilo a začal jsem se zadlužovat. Letos jsem podal poslední Přehled a z doplatku sociálního pojištění zaplatil jen část, postupně něco posílám, ale dlužím ještě cca 40.000 Kč.

    Včera mi přišel platební výměr, že do 15 dní musím zaplatit tuto částku. Z textu jsem pochopil, že je exekučně vymahatelný uplynutím 15 dní.

    Lze ještě v této fázi požádat PSSZ o splátkový kalendář např. 10.000 Kč měsíčně, nebo už jde o poslední instanci a 16. den po uplynutí lhůty spadnu do exekuce?

    Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 9. 2017 7:01

      Mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

      Re: Platební výměr - lze splátkový kalen
      Nejlepe se domluvit rovnou s PSSZ.

    • 29. 9. 2017 10:00

      Jan S. (neregistrovaný) 86.49.112.---

      Re: Platební výměr - lze splátkový kalen
      Děkuji. Zajdu tam osobně, jen jsem chtěl zjistit, zda to vůbec obecně jde, aby se mi na katastru na bytě neobjevila ten 16. den exekuce, banka to totiž sleduje a zesplatnila by mi hypotéku :-(

    • 29. 9. 2017 10:04

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Platební výměr - lze splátkový kalen
      >>>Byl jsem OSVČ, které jsem na jaře ukončil, protože se
      >>>mi nedařilo a začal jsem se zadlužovat. Letos jsem
      >>>podal poslední Přehled a z doplatku sociálního
      >>>pojištění
      >>>zaplatil jen část, postupně něco posílám, ale dlužím
      >>>ještě cca 40.000 Kč.
      >>>
      >>>Včera mi přišel platební výměr, že do 15 dní musím
      >>>zaplatit tuto částku. Z textu jsem pochopil, že je
      >>>exekučně vymahatelný uplynutím 15 dní.
      >>>
      >>>Lze ještě v této fázi požádat PSSZ o splátkový
      >>>kalendář např. 10.000 Kč měsíčně, nebo už jde o
      >>>poslední
      >>>instanci a 16. den po uplynutí lhůty spadnu do
      >>>exekuce?
      >>>
      >>>Děkuji za radu.
      >>
      >>Nejlepe se domluvit rovnou s PSSZ.

      Nevím, jak dnes, ale cca před 5 lety to šlo, více bohužel nevím.
      >
      >Děkuji. Zajdu tam osobně, jen jsem chtěl zjistit, zda
      >to vůbec obecně jde, aby se mi na katastru na bytě
      >neobjevila ten 16. den exekuce, banka to totiž sleduje a
      >zesplatnila by mi hypotéku :-(

    • 29. 9. 2017 10:13

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Platební výměr - lze splátkový kalen
      mělo by to jít...

      http://www.cssz.cz/cz/pojistne-na-socialni-zabezpeceni/vymahani-a-pravni-zajisteni-pohledavek/

      + §20a/2 zákona 589/1992 Sb.
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-589#f1463754

    • 30. 9. 2017 15:00

      Jan S. (neregistrovaný) 86.49.112.---

      Re: Platební výměr - lze splátkový kalen
      Mnohokrát děkuji, paní Mirko.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).