Hlavní navigace

Dodání zboží do EU fakturace 3. země

  • (neregistrovaný) 193.86.138.---

    2. 10. 2017 10:47

    Dobrý den,
    prosím Vás o radu - budeme dodávat zboží do Litvy, ale fakturace bude do Ruska. Jde prosím o vývoz nebo o dodání do EU? DPH bude vždy osvobozené, nebo podle toho, zda je firma z EU plátce DPH? Děkuji moc za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 10. 2017 10:49

      allli

      Re: Dodání zboží do EU fakturace 3. země
      těžko poradit bez znalosti podmínek uvedených ve smlouvě, takže obecně:
      pokud není odběratel reg. k DPH v EU, pak nelze osvobodit od DPH dle §64 ZDPH, faktura s DPH, ř. 1 nebo 2 přiznání a KH A.5
      o vývoz nejde, zboží nevyvážíte do 3. země, ale do EU

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).