Hlavní navigace

Proplacení dovolené

  • (neregistrovaný) 84.19.76.---

    2. 10. 2017 10:54

    Dobrý den, prosím o radu zkušenější, jsme s.r.o., může zaměstnavatel na konci roku všem zaměstnancům proplatit nevyčerpanou dovolenou, tak aby nikomu žádná nezbyla nebo jim musí nařídit její čerpání? Předem moc děkuji za info, radu, pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 10. 2017 10:55

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: proplacení dovolené
      nařídit čerpání

      Proplácí se jenom u ukončení prac. poměru.

    • 2. 10. 2017 10:58

      all (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: proplacení dovolené
      Jen si dovolím podotknout - to není o zkušenostech, ale o znalosti zákoníku práce, zejména § 211 až 223,

    • 2. 10. 2017 12:11

      js (neregistrovaný) 84.19.76.---

      Re: proplacení dovolené
      Ano, máte pravdu, byla jsem líná :-(, § 222 odst. 2) Zaměstnanci přísluší náhrady mzdy nebo platu za nevyčerpanou dovolenou pouze v případě skončení pracovního poměru. Děkuji Vám :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).