Hlavní navigace

DUZP služby

• (neregistrovaný) 213.192.10.---

3. 10. 2017 17:56

Dobrý den, měla bych takový dotaz: Poradanské služby jsou poskytovány dle smlouvy a fakturovány jednou ročně, období poskytování těchto služeb je od 1.7. do 30.6. následujícího roku. Faktura měla být vystavena v červenci, ale nebyla. Když vystavíme fakturu nyní, tj. 4.10.2017 s tím, že se jedná o poradenské služby za období od 1.7.2017 do 30.6.2018, jaké máme dát DUZP, popř. co nám hrozí od FÚ? Dále se zeptám když fakturujeme služby měsíčně a dáme DUZP poslední den v měsíci, je to chyba. Totiž nastala situace, dva finančáky = dvě úřednice = dva názory a už jsme z toho docela zmatení. Mockrát děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 10. 2017 20:31

ajaj

Re: DUZP služby
      Můžete upřesnit?
      cituji "dva finančáky = dvě úřednice = dva názory "
      jaké služby?
      právník ? - fakturuje po uzavření
      účetní ?- zpravidla měsíční - čtvrtletní atd..

• 3. 10. 2017 21:54

Lenka963 (neregistrovaný) 213.192.10.---

Služby poradenské (ale ne právního charakteru), fakturuje se ročně dopředu. V podstatě na FÚ mně paní nebyla schopna poradit, resp. mně řekla, že to záleží na nás a druhá paní na FÚ mě řekla, ať si přečtu zákon o DPH a když jsem se jí zeptala, jestli jsem si tento zákon vyložila správně, tak mně odpověděla, že od toho tam není a že už se těší do důchodu (vím, že to do této diskuze nepatří, ale úřad k nezaplacení, i když možná jsem měla jen smůlu).

• 3. 10. 2017 21:58

Lenka963 (neregistrovaný) 213.192.10.---

Ještě upřesňuji nejedná se o zálohovou fakturu, ale o "ostrou" fakturu, kolegyně to dělá tak, že vystaví fakturu za služby od 1.7. do 30.6. následujícího roku např. s datem vystavení 15.7. a s DUZP 31.7. a v červenci se odvede DPH - s tím problém zatím nebyl, ale teď na to zapomněla.

• 4. 10. 2017 9:15

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

Myslím si, že to kolegyně dělá špatně, u služeb je DUZP dnem poskytnutí služby nebo dnem vystavení faktury, podle toho, co nastane dříve. takže byste měli mít DUZP 15.7., když byla faktura vystavená 15.7. a analogicky se domnívám, že by i faktura vystavená
      3.10. měla mít DUZP 3.10., protože služba ještě není ukončená.
      Ale záleží také na smlouvě, jaké datum fakturace tam je sjednané.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).