Hlavní navigace

Výzva z finančáku - kontrolní hlášení

• (neregistrovaný) 89.190.90.---

6. 10. 2017 1:36

Dobrý den, prosím moc o radu. V červnu jsme obdrželi zálohovou fakturu, kterou jsme zaplatili následující měsíc, tj, v červenci. V srpnu jsme si pro zboží osobně dojeli a obdrželi jsme fakturu - daňový doklad., na které je odečtená zaplacená záloha a uvedeny tyto datumy : duzp 15.8.2017, dat.vystavení 17.8.2017. Dnes jsme obdrželi výzvu z FÚ ke změně, doplnění, potvrzení údajů. My jsme výše uvedenou fa - daň. doklad uvedli v oddílu B2 KH v měsíci srpnu 2017. Měl být dodavatelem vystaven daň. doklad k přijaté platbě ? Prosím poraďte, děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 10. 2017 5:57

Akras (neregistrovaný) 193.179.30.---

Re: Výzva z finančáku - kontrolní hlášen
      Pokud je na konečné fa odečtena záloha, pak k dané dodávce jsou vystaveny dva doklady - doklad o přijaté platbě a konečná faktura - do KH by tedy vstupovaly dva doklady

• 6. 10. 2017 6:20

allli

záleží, co myslí tazatelka tím - odečtená zaplacená záloha
      buď je od celkové ceny odečtena částka úhrady nebo je od základu daně a DPH odečten základ daně a DPH a z přijaté úhrady

• 6. 10. 2017 8:31

Akras (neregistrovaný) 193.179.30.---

Ano máte pravdu, vzhledem k výzvě a vzhledem k termínům úhrady a planění (ve dvou různých měsicích) jsem při odpovědi předpokládala variantu odečtu zálohy ze základu a DPH

• 6. 10. 2017 8:49

xx (neregistrovaný) 193.138.154.---

* chyběl mi dd k přijaté platbě kde je vyčíslen ZD a DPH, dat.vystavení 18.7., dat.přijetí platby 3.7.2017. Jak to mám napravit v KH ? DPH si uplatnit na základě dd z přijaté platby ? A co s fa-daň. dokladem, kterou mám zaúčtovanou v srpnu a DPH také uplatněno v srpnu ? Děkuji za pomoc

• 6. 10. 2017 9:24

Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

Musíte si vyžádat DD k přijaté platbě, do KH patří tento doklad, proto se to nespárovalo.
      Opravit KH i DPH za srpen, vyhodit z toho fakturu (nepíšete, na kolik ta faktura je, možná tam patří, pokud je doplatek nad 10 tis, pak máte asi špatně výši nároku na odpočet).
      Do měsíce, ve kterém obdržíte DD k přijaté platbě zařadíte do DPH i KH tento doklad. Datum do KH bude DUZP z dokladu o přiajté platbě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).