Hlavní navigace

Používání auta i pro soukromé účely.

  • (neregistrovaný) 195.191.202.---

    9. 10. 2017 12:03

    Dobrý den, prosím o radu když mám letos koupené auto vložené
    do majetku uplatněna DPH a od nového roku ho použiji i soukromě,
    tak co budu muset dělat? Krátit výdaje, ale to odečtené DPH při
    nákupu to se nijak neřeší? Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2017 13:58

      J. (neregistrovaný) 195.191.202.---

      Re: Používání auta i pro soukromé účely.
      No ale jak, když už je DPH uplatněno z pořízení toho auta tak jak ho pak pokrátím v příštím roce dodatečněvůbec nevím.

    • 9. 10. 2017 14:29

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Používání auta i pro soukromé účely.
      https://portal.pohoda.cz/dane-ucetnictvi-mzdy/dph/prodej-auta-osvc-vyuzivaneho-i-soukrome-%E2%80%93-2-cast/

      řeší to §78 ZDPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).