Hlavní navigace

Přídavky na dítě

  • (neregistrovaný)

    11. 10. 2017 0:38

    Dobrý den, jak mám "vykazovat příjem" jako spolupracující osoba pro výpočet přídavku na dítě od 1.10.2017 ! Rozdělení příjmů a výdajů budeme řešit až po ukončení kalendářního roku 2017! Děkuji za odpověd , nějak tomu nerozumím..... nyní jsem na rodičovském příspěvku - spolupracují osoba je jako vedlejší příjem.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 10. 2017 9:03

      Petra25 (neregistrovaný)

      Re: Přídavky na dítě
      Není , protože v roce 2016 jsem byla pouze na rodičovském příspěvku, tudíž vykazaný DPFO za rok 2016 nemám.

    • 11. 10. 2017 9:45

      xJ (neregistrovaný)

      Re: Přídavky na dítě
      jako spolupracující osoba se vám bude tento příjem počítat až po předložení přiznání za rok 2017

      ze stránek mvcr:
      Od 1. října se zjednoduší započítávání příjmu ze samostatné výdělečné činnosti pro účely dávek státní sociální podpory. Bude se vycházet vždy z posledního doloženého daňového přiznání a za každý měsíc samostatné činnosti se započte 1/12 příjmů uvedených v daňovém přiznání (bez ohledu na to, kolik měsíců OSVČ činnost vykonávala). Minimální výše započitatelného příjmu u OSVČ vykonávající činnost jako hlavní nebo v prvním roce se nemění

    • 11. 10. 2017 9:59

      Petra25 (neregistrovaný)

      Re: Přídavky na dítě
      Ano souhlasím s vámi, ale myslím si , že toto je odstavec pouze pro hlavní podnikatelskou činnos. ? Já mám podnikání jako vedlejší činnost.......

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).