Hlavní navigace

Datum a číslo faktruy vystavené

• (neregistrovaný) 79.127.223.---

12. 10. 2017 7:59

Dobrý den, prosím poraďte. Mám vystavené faktury za 09/2017 očíslované postupně podle datumu plnění. Ale teď mám na stole dvě faktury s datumem plnění 30.9. a jsou zařazeny úplně na začátek číselné řady 09/2017. Takže mám na začátku měsíce faktury s datumem plnění 30.9. a za nimi následují faktury s datumem plnění 11.9., 12.9. Prostě už na tyto faktury nezbylo na konci měsíce místo a firma, pro kterou byla zakázka vypracována, si tento datum vyžádala.
    A ještě je to přenesená daňová povinnost, takže i v KH budou čísla faktur na přeskačku. Můžu to tedy takhle udělat? Vždycky mi bylo vštěpováno, že faktury mám seřazovat posloupně podle datumu plnění. Tak fakt nevím.
    Předem děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 10. 2017 8:01

Lenka S. (neregistrovaný) 2a00:1028:83d4:----:----:----:----:----

Re: datum a číslo faktruy vystavené
      Já si myslím, že se to pro jednou nezblázní.

• 12. 10. 2017 8:17

HHana (neregistrovaný) 79.127.223.---

Ještě jsem se chtěla zeptat, kde si to můžu dohledat, jak se mají zařazovat a číslovat faktury.

• 12. 10. 2017 9:01

Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

Řadím podle data vystavení, ne podle data plnění. Na vystavení faktury máte 14 dní od DUZP.
      Nevím, jestli najdete někde napsáno, že máte číslovat popořádku, nemáte nic vynechat a vystavujete postupně. Vystavuju dnem vystavení, to se může lišit od DUZP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).