Hlavní navigace

Údaj o zápisu do OR (ŽR) na faktuře

  • (neregistrovaný) 77.48.26.---

    12. 10. 2017 8:59

    Dobrý den, prosím o informaci, zda je povinností uvádět na faktuře údaj o zápisu do živnostenského rejstříku. Mám firmu, která začala psát faktury ručně na klasických formulářích z papírnictví, ale tento údaj na fakturu nepíše. Je nutné, aby tam tento údaj byl - u fyzické osoby?
    Děkuji předem za reakce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 10. 2017 10:11

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Údaj o zápisu do OR (ŽR) na faktuře
      Pokud budeme fakturu považovat za obchodní listinu, tak ano
      Jukněte na § 435 NOZ

    • 12. 10. 2017 10:33

      P. (neregistrovaný) 77.48.26.---

      Re: Údaj o zápisu do OR (ŽR) na faktuře
      A co finanční úřad, ten to také kontroluje? Je to náležitost daňového dokladu?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).