Hlavní navigace

Příjmy ze závislé činnosti

  • (neregistrovaný) 91.139.11.---

    12. 10. 2017 9:57

    Dobrý den, patří do příjmů ze závislé činnosti i odměna učňů? Ptám se v souvislosti s vyplňování dokladu o výši čtvrtletního příjmu pro dětské přídavky. Máme učně, kteří pracují u nás i na DPP a teď nevím, zda mám k odměně z DPP přičíst i odměnu učňů. Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 10. 2017 10:30

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: příjmy ze závislé činnosti
      Vidím to tak, že i když se jedná o příjmy osvobozené, stále jsou uvedeny pod § 6 ZDP

    • 12. 10. 2017 12:18

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      děkuji
      >>Dobrý den, patří do příjmů ze závislé činnosti i
      >>odměna učňů? Ptám se v souvislosti s vyplňování
      >>dokladu o
      >>výši čtvrtletního příjmu pro dětské přídavky. Máme
      >>učně, kteří pracují u nás i na DPP a teď nevím, zda
      >>mám k
      >>odměně z DPP přičíst i odměnu učňů. Děkuji za radu.
      >
      >Vidím to tak, že i když se jedná o příjmy osvobozené,
      >stále jsou uvedeny pod § 6 ZDP
      >

    • 13. 10. 2017 10:37

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: děkuji
      ano, je to tak viz:

      Zákon o státní sociální podpoře § 5
      odst.1) Za příjem se pro účely stanovení rozhodného příjmu považují
      b) z příjmů, které jsou podle zákona o daních z příjmů osvobozeny od daně z příjmů, tyto příjmy:
      9. příjmy za práci žáků a studentů z praktického vyučování a praktické přípravy,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).