Hlavní navigace

100% úhrada obědů zaměstnanců

  • (neregistrovaný) 90.182.57.---

    13. 10. 2017 9:36

    Dobrý den, prosím zkušené o radu. Od října 2017 se u nás ve firmě odsouhlasilo, že budeme hradit zaměstnanci 100% za oběd. Nyní si zaměstnanec hradil 45%, nic se ve mzdě nedodaňovalo a zaměstnavatel si uplatňoval 55% do nákladů. Jak by to správně mělo být nyní? 55% daňově uznatelný náklad, 45% daňově neuznatelný náklad? A jak na straně zaměstnance? Něco budeme muset dát do základu pro odvody? Jídlo nám vozí, nemáme vlastní jídelnu.
    Děkuji za odpověď a případné odkazy na paragrafy.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 10. 2017 12:24

      ajaj

      Re: 100% úhrada obědů zaměstnanců
      >Dobrý den, prosím zkušené o radu. Od října 2017 se u
      >nás ve firmě odsouhlasilo, že budeme hradit zaměstnanci
      >100% za oběd. Nyní si zaměstnanec hradil 45%, nic se
      >ve mzdě nedodaňovalo a zaměstnavatel si uplatňoval 55%
      >do nákladů. Jak by to správně mělo být nyní? 55%
      >daňově uznatelný náklad, 45% daňově neuznatelný náklad?
      "ANO", za podmínek§24/2/j/4
      A>jak na straně zaměstnance? Něco budeme muset dát do
      >základu pro odvody?
      NE §6/9/b
      Jídlo nám vozí, nemáme vlastní
      >jídelnu.
      >Děkuji za odpověď a případné odkazy na paragrafy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).