Hlavní navigace

Chybná sazba DPH!

  • (neregistrovaný) 195.39.93.---

    2. 11. 2005 10:03

    Když na dokladě používáme chybnou-vyšší sazbu, má druhá strana nárok na odpočet, aniž by byla nějak za jeho uplatnění postižena?
    Dík
    ********

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 11. 2005 10:28

      Anonymní (neregistrovaný) 82.99.166.---

      Re: Chybná sazba DPH!
      Zákon o DPH a sazby platí pro všechny zúčastněné...Já bych "mrtvého brouka" s tím,že co mám na faktuře si uplatním,radši nedělala.Mám-li na vstupu chybu v sazbě,volám dodavateli,domlouvám změnu.Kór když je vyšší,než na kterou mám dle sazeb nárok..A propos,proč máte na výstupu "chybnou sazbu"?Proč to?

    • 2. 11. 2005 10:58

      Jana (neregistrovaný) 195.39.93.---

      Re: Chybná sazba DPH!
      *******
      Protože cenař je líný (!!!!) a nechce se mu dělat samostatné kalkulace na dodání služeb a dodání tepla, které je v zákoně přímo vyjmenováno v §47 ve snížené sazbě. Přišla jsem na to náhodou při kontrole nájemních smluv a navíc mě na to navedl zdejší dotaz v diskuzi.
      *******

    • 2. 11. 2005 12:50

      Anonymní (neregistrovaný) 85.71.13.---

      Re: Chybná sazba DPH!
      Žádné ustanovení ZDPH vám nezakazuje uplatnit si vyšší sazbu (sice se o tom uvažovalo, ale do zákona se to nedostalo).

    • 2. 11. 2005 13:17

      Danaí (neregistrovaný) 83.208.198.---

      Re: Chybná sazba DPH!
      Já si vzpomínám na školení k DPH od 1.5.2004 a říkali nám, že firma je odpovědná za uplatnění správné DPH na vstupu. Čísla poragrafů ani netuším.

    • 2. 11. 2005 13:50

      jruzicka (neregistrovaný) 62.141.24.---

      Re: Chybná sazba DPH!
      *****
      Přikláním se k názoru, že žádné ustanovení zákona o dani z přidané hodnoty nezakazuje plátci daně uplatnit si v odpočtu vyšší sazbu, pokud ji plátce, který uskutečnil zdanitelné plnění uvedl do daňového dokladu a daň odvedl. Naopak například § 72, odst. 6, uvedeného zákona dovoluje plátci uplatnění odpočtu i u zdanitelných plnění osvobozených, u kterých plátce, který zdanitelné plnění uskutečnil, uplatnil nesprávně daň.
      *****

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).