Hlavní navigace

Smlouva o dílo - stanovení ceny

• (neregistrovaný) 212.111.2.---

2. 11. 2005 10:21

Dobrý den,
    prosím o radu.
    Stavební firma nám dala rozpočet na fasádu i smlouvu o díle (tu nemáme zatím podepsanou). Stavební práce zdárně pokračují.Zaplatila jsem zálohovou fakturu dle domluvy. Celkový rozpočet se příliš nelišil od ostatních firem. Bohužel jsem však zjistila, že jedna položka z rozpočtu v hodnotě 50.000,-- není započítána do celkové částky rozpočtu a ani není započítána do celkové částky uvedené ve Smlouvě o díle. Teď nevím, jak postupovat. Jak je to se stanovením cen? Musí se firma řídit celkovou cenu, kterou stanovila? Může po mě požadavat při konečné fakturaci tuto položku doplatit? V tomto případě by fasáda vyšla hodně draze.
    Vím, že je to i má nedůslednost.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 11. 2005 10:52

Anonymní (neregistrovaný) 213.210.175.---

Re: Smlouva o dílo - stanovení ceny
      máte rozpočet,smlouvu - jednotná částka,tu podepište a víc neplaťte....ještě si pořádně tu smlouvu přečtěte,zda není nějaká část zaměřená právě na případné vícenáklady - ty zaplatit a nechat ošetřit ve smlouvě pouze po oboustranném odsouhlasení např.ve stavebním deníku...pokud si rozpočtoř u nich udělal chybu - má být pojištěn na odpovědnost, pojišťovna by jim případnou chybu zaplatila,ale hlavně dořešte smlouvu - podpisy dřív,než dodělají práce...jak budete potom operovat,že chtějí více peněz?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).