Hlavní navigace

Sleva na studenta

  • (neregistrovaný) 46.135.106.---

    16. 10. 2017 10:11

    Dobrý den,
    zaměstnali jsme pracovníka na HPP, který studuje dálkově VŠ. Zatím nemá 26 let, má tedy nárok na slevu na studenta.

    Co mi má doložit,a bych mu při výplatě mohla rovnou uplatnit slevu na studenta? Potvrzení o studiu? Nebo stačí, když mu to připomenu až na začátku roku 2017 a vrátím mu daň při ročním zúčtování? To mu už daní na ten semestr potvrzení.

    Děkuji, Hanka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 10. 2017 10:45

      Hanka Ml. (neregistrovaný) 46.135.106.---

      Re: Sleva na studenta
      A ještě doplňující dotaz - student nastoupil do školy 16.9.2017. Můžu už v září uplatnit slevu? Zřejmě ano.

    • 16. 10. 2017 11:00

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Sleva na studenta
      ZDP § 35ba
      (3) Poplatník může uplatnit snížení daně podle odstavce 1 písm. b) až f) o částku ve výši jedné dvanáctiny za každý kalendářní měsíc, na jehož počátku byly podmínky pro uplatnění nároku na snížení daně splněny.

    • 16. 10. 2017 11:08

      Hanka Ml. (neregistrovaný) 46.135.106.---

      Re: Sleva na studenta
      Děkuji, máte pravdu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).