Hlavní navigace

Projekt-nárok na odpočet DPH?

• (neregistrovaný) 176.97.14.---

16. 10. 2017 10:54

Dobrý den!
    Prosím o radu, zda vzniká nárok na odpočet DPH u faktury za projekt dostavby firmy? Má s tím někdo zkušenosti? Zatím se jedná pouze o projekt, pokud bude dostavba v budoucnu realizována, není jisté...
    Osobně bych účtovala celou částku na pořízení... Prosím Vás o radu, případně odkaz, kde mohu nastudovat...
    Předem moc děkuji!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 10. 2017 11:21

Gabra (neregistrovaný) 176.97.14.---

Re: Projekt-nárok na odpočet DPH?
      Nebude problém v případě, kdy stavba nebude realizována?

• 16. 10. 2017 19:20

jenik (neregistrovaný) 92.62.226.---

u staveb je to slozitejsi. Ještě bych dodal a co když to bude dostaveno, ale firma to zacne pronajímat neplatci DPH? ;o)
      Vždy se na to koukam v kontextu cele firmy. Kolik narokuji DPH, co delaji, kolik vydelavaji, atd. atd.

Pokud mesicne odvadi hodne na DPH a DPH z projektu tam ani nebude videt, tak proc by nenarokoval. Když do 3 let budete jiste vedet, ze se to nebude realizovat a bude to zmarena investice, tak bych DPH vratil. Pokud mesicne odvadi na DPH 00 nic a DPH z projetku by byla pekna vratka na DPH, tak bych si doklad nechal, a mam 3 roky na to si DPH narokova, kdyby se firma rozhodla stavbu realizovat, nebo by alespoň do 3 let vedela za za další 2 roky zacne.

Takhle jsem mel plny sanon paragonu na prestavbu bytoveho domu na firmu. ;o) ze pry v tom budou kancelare. Neveril jsem a nenarokoval. Po 3 letech majitel řekl, ze to budou byty a ze je bude pronajímat obcanum. Takze cely sanon sel bez naroku do technického zhodnoceni a bylo.

• 17. 10. 2017 8:40

jenik (neregistrovaný) 92.62.226.---

ANO. Vy klientum zauctujete vsechno co vam donesou? Rodinny nakup v Lidlu, postel do pneuservisu, ... ;o) Asi mate normalnejsi klienty. Me tam nacpou vsechno. Sekacku na travu, kdyz nemaji zadny pozemek, atd. Mame generalni plne moci a kdyz bude problem (jako ze by v tomto pripade byl), tak kdo to bude resit? No ja. Klienta tim nijak neposkodim. Tohle co jsem psal s tema bytama byla extremni vyjimka, ale stalo se.

Koupili jsme barak do firmy. Rikam OK. A kde to je? Rodinna zastavba, cinzak. A co s nim budete delat? Chvilku to budu pronajimat ukrajincum a pak to generalne zrekonstruuji. Na kancelare a prestehujeme tam firmu. Firma ma kamenne prodejny s bilou elektronikou. AHA. Ty koupelny jsou tam pro zamestnance, jo? JJ. Takze byty na pronajem. ;o) DPH nenarokovano, naklady technicke zhodnoceni.

• 17. 10. 2017 8:51

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

Neřekla jsem, že zaúčtuji všechno, co donesou, ale vysvětlím rizika, doporučím řešení ale rozhodnutí je na nich, jsou to jejich peníze a jejich podnikání.
      Taky mi nosí někdy úplné zhovadilosti,samozřejmě.
      Postupně se snažím, aby byli více v obraze, lépe chápali riziko atd, ale nejsem jejich matka ani ošetřovatelka.

• 18. 10. 2017 11:48

Jenik (neregistrovaný) 92.62.226.---

;o) chapu. Posunu to tedy dal ze zkusenosti. Rekl jsem jim tedy co a jak a oni presto pozaduji DPH narokovat. A ted co dal? Budu hlidat ty tri roky a pak to opet s nima budu resit a pripadne vracet? O co hure. Necham si od nich neco podepsat ze to chteji? Protoze kdyz nastane problem (coz se nam jednou stalo, ale u klienta kterymu jsme delali jen dane a slo to az k soudu a nastesti jsme nekde vybrabali na pytliku jeho rukou napsano co a jak si preje). Oni pak reknou ze tomu nerozumi, ze je to vase prace, oni ze jsou prodavaci, zednici, ... Nechavat si ale vse podepisovat, tak nebudu delat nic jinyho. Je to i o case, ktery chcete klientovi venovat. Pokud mate 200 podnikatelu a resite to u vsech, tak upozornovani, vysvetlovani, sepisovat, podepisovani, ze si to tak preji, tak pak uctovat prestanete uplne. ;o)
      Ze zacatku podnikani jsem to delal jako vy. Postupem casu a zkusenosti se soudem, jsem to opustil. Oni vam odkejvaji vsechno, hlavne kdyz budou platit mensi dane. Pak kdyz prijde na FU ci soud, tak to bude ze nicemu nerozumi a je to ciste na vas. ;o)

• 18. 10. 2017 14:11

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

V tomto oboru podnikám přes 20 let a stejně si myslím, co jsem psala výše. A nakrásně, když dojde na ten soud jak budete argumentovat, že jste poškodil klienta, když jste nenárokoval odpočet, jak on si přál?

• 19. 10. 2017 22:33

jenik (neregistrovaný) 92.62.230.---

Asi jsem to spatne napsal. Jak bych ho poskodil, kdyz mate na narok dph 3 rok? Pred koncem 3 roku bych to nejpozdeji resil. Dele snad vystavba trvat nebude a rikam, uz jsem mel zkusenost se soudem. Pan to chtel na nas hodit. Nyni jiz nejaky ten rok sedi. Ja mel v ruce dukaz, ze si to tak pral. Jednalo se o sestaveni danoveho priznani za firmu a naklady, ktera jsme chteli vyloucit jako nedanove a on je tam chtel jako danove. Prisel k nam zvenci nechat si udelat dane.

Opravdu si nechavate vsechno podepisovat? Prinese vam sekacku na travu a nema travnik. Chce ji do nakladu a DPH. Vy vytvorite nejaky zapis a on vam to podepise?

Fakt bych nedelal nic jineho.

Jinak nase rodinna firma podnika od 1990. Vzdy vse nej pro klienta. Za tu dobu jsme nemuseli ani jednou pouzit pojistku. Delame od zivnostniku az po nadnarodni firmy po cele CR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).