Hlavní navigace

Konání konferencí a časové rozlišení

 • (neregistrovaný) 176.114.240.---

  17. 10. 2017 17:55

  Dobrý den,

  Chtěl bych vědět Váš názor na následující situaci:

  - Firma (zatím neplátce DPH) bude pořádat konference v Praze se zahraniční účastí, na kterou jí zákazníci platí poplatky.
  - Registraci a registrační poplatky se budou platit zpravidla tři měsíce až půl roku před konáním konference (myšleno zákazníci budou platit firmě),
  - Můj názor je, že zaplacené registrační poplatky jsou zálohami, na které by klient měl nejprve vystavit zálohovou fakturu (zatím není plátce DPH, neřešíme DPH z přijaté platby).
  - Současně všechny přímé náklady spojené s konkrétní konferencí, která se bude konat až v budoucnu v dalším roce, mají jít na náklady příštích období.
  - Teprve po konání konference provede vyúčtování konference, tj. vznikají výnosy a proti nim stojí náklady, které se rozpustí z 381, resp. náklady, které vznikají až v tom roce konání konference.
  - Mám tu ale jiný názor, že na registrační poplatek na konferenci konanou v budoucnu vystavují přímo konečný doklad, tj. nijak neřeší zálohy a časové rozlišení, což se mi jeví jako divné. Viděl jsem i doklad od poměrně známé firmy, které taktéž konference koná, a která vystavuje konečný doklad k okamžiku fakturace registračního poplatku na konferenci konanou v budoucnu (i příští rok).

  Jaký je Váš názor?
  A pokud firma bude plátcem DPH, souhlasíte s postupem zálohová faktura - doklad o přijaté platbě - konečný doklad po uskutečnění zdanitelného plnění?

  díky.

  Tomáš

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 10. 2017 8:35

   mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

   Re: Konání konferencí a časové rozlišení
   Já bych to viděla jako Vy, v účetnictví se musí výnosy s náklady potkat ve stejném období a jinak než přes časové rozlišení toho nedosáhnete.
   Že je na poplatek za konferenci vystavená konečná faktura si myslím, není dobře ale je to možné - už jsem to také viděla. Z pohledu DPH je u služeb DUZP den konání akce nebo den vystavení daňového dokladu, co nastane dříve. A v účetnictví mohou mít tuto fakturu časově rozlišenou......

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).