Hlavní navigace

Konání konferencí a časové rozlišení

• (neregistrovaný) 176.114.240.---

17. 10. 2017 17:55

Dobrý den,

Chtěl bych vědět Váš názor na následující situaci:

- Firma (zatím neplátce DPH) bude pořádat konference v Praze se zahraniční účastí, na kterou jí zákazníci platí poplatky.
    - Registraci a registrační poplatky se budou platit zpravidla tři měsíce až půl roku před konáním konference (myšleno zákazníci budou platit firmě),
    - Můj názor je, že zaplacené registrační poplatky jsou zálohami, na které by klient měl nejprve vystavit zálohovou fakturu (zatím není plátce DPH, neřešíme DPH z přijaté platby).
    - Současně všechny přímé náklady spojené s konkrétní konferencí, která se bude konat až v budoucnu v dalším roce, mají jít na náklady příštích období.
    - Teprve po konání konference provede vyúčtování konference, tj. vznikají výnosy a proti nim stojí náklady, které se rozpustí z 381, resp. náklady, které vznikají až v tom roce konání konference.
    - Mám tu ale jiný názor, že na registrační poplatek na konferenci konanou v budoucnu vystavují přímo konečný doklad, tj. nijak neřeší zálohy a časové rozlišení, což se mi jeví jako divné. Viděl jsem i doklad od poměrně známé firmy, které taktéž konference koná, a která vystavuje konečný doklad k okamžiku fakturace registračního poplatku na konferenci konanou v budoucnu (i příští rok).

Jaký je Váš názor?
    A pokud firma bude plátcem DPH, souhlasíte s postupem zálohová faktura - doklad o přijaté platbě - konečný doklad po uskutečnění zdanitelného plnění?

díky.

Tomáš

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 10. 2017 8:35

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

Re: Konání konferencí a časové rozlišení
      Já bych to viděla jako Vy, v účetnictví se musí výnosy s náklady potkat ve stejném období a jinak než přes časové rozlišení toho nedosáhnete.
      Že je na poplatek za konferenci vystavená konečná faktura si myslím, není dobře ale je to možné - už jsem to také viděla. Z pohledu DPH je u služeb DUZP den konání akce nebo den vystavení daňového dokladu, co nastane dříve. A v účetnictví mohou mít tuto fakturu časově rozlišenou......

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).