Hlavní navigace

Osoba ZTP a dar

  • (neregistrovaný) 77.104.207.---

    17. 10. 2017 20:36

    Prosím o radu. Pokud osoba ZTP obdrží finanční dar bude hradit daň? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 10. 2017 20:51

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Osoba ZTP a dar
      Záleží na dalších okolnostech

      Zákon o daních z příjmů

      § 4a Osvobození bezúplatných příjmů
      j) poplatníka, který jej nejpozději do konce kalendářního roku následujícího po roce jeho přijetí prokazatelně použije na vzdělávání, pokud tento příjem není příjmem ze závislé činnosti, nebo na léčení, úhradu sociálních služeb nebo na zakoupení pomůcky pro zdravotně postižené, jakož i přímé poskytnutí takové pomůcky; nedojde-li ke splnění podmínek pro osvobození příjmu, je tento příjem příjmem podle § 10 v posledním zdaňovacím období, ve kterém mohly být podmínky pro osvobození splněny,

      § 10 Ostatní příjmy
      (3) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, osvobozeny
      c) bezúplatné příjmy
      5. nabyté příležitostně, pokud jejich úhrn od téhož poplatníka ve zdaňovacím období nepřevyšuje částku 15000 Kč.

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).