Hlavní navigace

Exekutor - požadavek

• (neregistrovaný) 90.182.174.---

23. 10. 2017 5:23

Dobrý den, prosím Vás, vidím to dnes poprvé v DS.

Ve výše uvedeném exekučním řízení Vás soudní exekutor žádá o sdělení přesného místa pracoviště
    povinného a o informaci, zda je možná osobní návštěva povinného v zaměstnání.
    Už jste se tím někdo setkal?
    Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2017 8:33

kate (neregistrovaný) 46.167.231.---

Re: exekutor - požadavek
      Ano, sdělila jsem, ale že se jedná o řidiče a v sídle pracoviště se nezdržuje.
      U druhého zaměstnavatele jsem uvedla, že si nadřízený nepřeje soukromé navštěvy na pracovišti.

• 23. 10. 2017 9:14

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

Otázkou je, jak moc stojí zaměstnavateli za to, aby zaměstnance kryl
      a rozhodně si myslím, že není v kompetenci(externí) mzdové účetní, aby o tom rozhodovala.

• 23. 10. 2017 9:27

Lenka F. (neregistrovaný) 46.13.188.---

Ale když sdělím, že se zaměstnanec nezdržuje na konkrétním pracovišti, tak to může být i pravda, ne jen krytí zaměstnance. Např. u naší zemědělské firmy pracují konkrétní zaměstnanci s exekucemi v provozu rostlinné výroby a pracoviště mají podle potřeby na jakémkoliv obdělávaném pozemku firmy. Někdy i v areálu firmy, ale není to v pravidelnou dobu. Zatím jsem se ale s takovým požadavkem nesetkala.

• 23. 10. 2017 12:10

iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

Dobrý den,
      také jsem měla pár takových požadavků, zejména u zaměstnanců, kteří bydlí ve větší vzdálenosti, a sděluji exekutorovi, že vzhledem k rizikovému charakteru výrobního provozu je osobní návštěva na pracovišti zcela vyloučena (to není žádný výmysl, je to podobné, jako kdyby chtěl exekutor předávat listiny u vysoké pece plné roztaveného železa).
      Přesto jeden exekuční úřad naběhl do firmy a zabavil zaměstnanci osobní věci, které měl v šatní skříňce (mobil, tablet ...). Bohužel to byla vina vrátného, který se pos*** z vesty a průkazky s nápisem "soudní exekutor". Pokud exekutor přijde, je u nás na vedoucím provozu jestli zaměstnance na krátký čas z výroby uvolní nebo ne.
      Ale exekutoří mají čas ... a mají ho dobře zaplacený ... a tak klidně počkají i do konce směny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).