Hlavní navigace

Demontáž vitrín a PDP

• (neregistrovaný) 89.111.110.---

23. 10. 2017 10:22

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se jedná o plnění s PDP i v případě, že firma provede pouze demontáž resp. sundání něčeho, co je obvykle spojeno s PDP. Objednali jsme si firmu na odmontování vitrín, obvykle toto děláme my a zároveň montujeme nové nebo staré opravujeme, ale nyní je pro nás výhodnější kvůli vzdálenosti zadat tuto práci někomu jinému. Takže subdodavatel za nás vitríny odmontuje, my pak přijedeme nové namontovat, bude práce subdodavatele s PDP? Já myslím, že by určitě měla být, ale nechám si to raději ještě od někoho potvrdit. Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2017 10:38

Haanaa (neregistrovaný) 81.19.2.---

Re: demontáž vitrín a PDP
      Ano, naše firma to také dělá.
      A vzhledem k odstavci 2 viz. níže, bych byla úplně klidná :-)

§ 92e
      Poskytnutí stavebních nebo montážních prací

(1) Při poskytnutí stavebních nebo montážních prací, které podle sdělení Českého statistického úřadu o zavedení Klasifikace produkce (CZ-CPA) uveřejněného ve Sbírce zákonů odpovídají číselnému kódu klasifikace produkce CZ-CPA 41 až 43 platnému od 1. ledna 2008, plátci použije plátce režim přenesení daňové povinnosti.

(2) Pokud plátce, který uskuteční v souvislosti s poskytnutím stavebních nebo montážních prací podle odstavce 1 zdanitelné plnění související s těmito pracemi, použije k tomuto zdanitelnému plnění režim přenesení daňové povinnosti a plátce, pro kterého byly tyto práce poskytnuty, doplní v evidenci pro účely daně z přidané hodnoty výši daně, má se za to, že toto zdanitelné plnění režimu přenesení daňové povinnosti podléhá.

(3) Při poskytnutí pracovníků pro stavební nebo montážní práce plátci použije plátce režim přenesení daňové povinnosti.

• 23. 10. 2017 10:48

LA (neregistrovaný) 89.111.110.---

Re: demontáž vitrín a PDP
      Moc děkuji za vyčerpávající odpověď. Jsem ráda, když mi někdy někdo potvrdí moji domněnku. Pak už je to téměř jistota, že je vše v pořádku. Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).