Hlavní navigace

Daň z nabytí -může zaplatit prodávající?

  • (neregistrovaný) 91.221.212.---

    23. 10. 2017 19:26

    Dobrý den, prosím o radu, můžeme se domluvit s kupujícím pozemku, že daň z nabytí zaplatíme my jako prodávající? Nebo teď už musí daň zaplatit kupující? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2017 19:49

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Daň z nabytí -může zaplatit prodávaj
      Zákonné opatření Senátu č. 340/2013 Sb.

      § 1

      Poplatník daně

      (1) Poplatníkem daně z nabytí nemovitých věcí je nabyvatel vlastnického práva k nemovité věci.

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2013-340

      ..............

      Zaplatit ji může kdokoliv, ale Přiznání musí podat nabyvatel a pod v.s. nabyvatele by měla být také daň zaplacena.

      Proč by měl prodávající chtít zaplatit tuto daň za kupujícího?

    • 23. 10. 2017 20:37

      Romcaa (neregistrovaný) 91.221.212.---

      Re: Daň z nabytí -může zaplatit prodávaj
      >>Dobrý den, prosím o radu, můžeme se domluvit s
      >>kupujícím pozemku, že daň z nabytí zaplatíme my jako
      >>prodávající? Nebo teď už musí daň zaplatit kupující?
      >>Děkuji
      >
      >Zákonné opatření Senátu č. 340/2013 Sb.
      >
      >§ 1
      >
      >Poplatník daně
      >
      >(1) Poplatníkem daně z nabytí nemovitých věcí je
      >nabyvatel vlastnického práva k nemovité věci.y
      >
      >https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2013-340
      >
      >..............
      >
      >Zaplatit ji může kdokoliv, ale Přiznání musí podat
      >nabyvatel a pod v.s. nabyvatele by měla být také daň
      V přiznání je uveden ùdaj bud o převodci nebo o nabyvateli, tak jsem z toho pochopila že můžou podat prodávající i kupující.
      >zaplacena.
      >
      >Proč by měl prodávající chtít zaplatit tuto daň za
      >kupujícího?
      >

    • 23. 10. 2017 20:59

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Daň z nabytí-může zaplatit prodávají
      A to si prohlížíte aktuální formulář vzor číslo 3
      "Přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí - pro případy, kdy předmět daně vznikl po 1.11.2016"?

    • 23. 10. 2017 20:59

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Daň z nabytí -může zaplatit prodávaj
      >>>Dobrý den, prosím o radu, můžeme se domluvit s
      >>>kupujícím pozemku, že daň z nabytí zaplatíme my jako
      >>>prodávající? Nebo teď už musí daň zaplatit kupující?
      >>>Děkuji
      >>
      >>Zákonné opatření Senátu č. 340/2013 Sb.
      >>
      >>§ 1
      >>
      >>Poplatník daně
      >>
      >>(1) Poplatníkem daně z nabytí nemovitých věcí je
      >>nabyvatel vlastnického práva k nemovité věci.y
      >>
      >>https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2013-340
      >>
      >>..............
      >>
      >>Zaplatit ji může kdokoliv, ale Přiznání musí podat
      >>nabyvatel a pod v.s. nabyvatele by měla být také daň

      >>
      >>Proč by měl prodávající chtít zaplatit tuto daň za
      >>kupujícího?
      >>
      >V přiznání je uveden ùdaj bud o převodci nebo o
      >nabyvateli, tak jsem z toho pochopila že můžou podat
      >prodávající i kupující.
      >>zaplacena.

      http://www.financnisprava.cz/cs/dane/dane/dan-z-nabyti-nemovitych-veci/informace-stanoviska-sdeleni/informace-k-aplikaci-zakonneho-opatreni-7973

    • 23. 10. 2017 21:17

      Romcaa (neregistrovaný) 91.221.212.---

      Re: Daň z nabytí -může zaplatit prodávaj
      Jo už na to koukám, neměla jsem tam zadaný správný rok. Děkuj

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).