Hlavní navigace

Staveb.práce na nemovitosti na Slovensku

 • (neregistrovaný) 81.19.1.---

  25. 10. 2017 12:51

  Dobrý den,fakturujeme jako subdodavatel stav.práce na nemovitosti na Slovensku české firmě ,která nemá registraci na Slovensku a ta bude následně fakturovat slov.fi. s registrací na Slov.
  My budeme fakturovat bez DPH jako službu dle §10?Musíme se my nebo český odběratel registrovat na Slovensku nebo přenášíme DPH na slovenskou firmu?
  Děkuji moc ZK

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 10. 2017 12:59

   Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

   Re: Staveb.práce na nemovitosti na Slove
   česká firma může přenést svoji daňovou povinnost na slovenského objednatele, který je registrován na Slovensku (podle § 69/2 zák. č. 222/2004 Z.z. je povinen zaplatit daň). Pokud se někdo musí registrovat na Slovensku, tak jsou to subdodavatelé, kteří poskytují službu s místem plnění v SK a nemají na koho přenést svoji daňovou povinnost.

  • 25. 10. 2017 13:22

   Z.Králíková (neregistrovaný) 81.19.1.---

   Re: Staveb.práce na nemovitosti na Slove
   Znamená to tedy ,že my jako subdodavatelé se musíme registrovat a naš odběratel přenese daň.povinnost na objednatele?Slyšela jsem názor,že : my jako subdod. bez DPH bez registrace fakturace odběrateli a odběratel stejně objednateli a ten odvede za nás oba DPH na Slovensku jako třetí v řetězci.
   Promiňte nevím jestli je to srozumitelné.Jsem z toho už popletená.Děkuji za odpověď.

  • 25. 10. 2017 13:35

   Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

   Re: Staveb.práce na nemovitosti na Slove
   Subdodavatelská společnost C (český plátce DPH) poskytuje plnění (službu vztahující se k nemovitosti nacházející se na Slovensku) pro společnost A (českého plátce DPH), poskytuje tedy službu s místem plnění na Slovensku. Společnost C bude fakturovat společnosti A bez české DPH. Ve věci registrační povinnosti společnosti C na Slovensku a uplatnění DPH na Slovensku bude třeba postupovat podle právních předpisů platných na Slovensku. Nicméně pokud bychom vyšli z obecných principů týkajících se uplatňování DPH a analogicky přihlédli k tuzemskému zákonu o DPH, pak by se ve věci registrace společnosti C na Slovensku mělo postupovat obdobně, jako je tomu v ustanovení § 94 odst. 13 zákona o DPH, přičemž společnost C by se měla stát plátcem daně na Slovensku dnem uskutečnění předmětného plnění. Z výše uvedených důvodů doporučujeme obrátit se v dané věci na slovenského správce daně.

  • 25. 10. 2017 13:41

   markysa

   Re: Staveb.práce na nemovitosti na Slove
   jak píše paní Jana, řídí se Slovenským ZDPH, třeba je tam nějaká výjimka pro subdodavatele???
   ale jinak pěkně popsáno i zde:
   http://www.adar.cz/online-poradna/6748-stavba-na-slovensku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).