Hlavní navigace

Daň z nabytí nemovitosti - kupující

  • (neregistrovaný) 195.39.10.---

    26. 10. 2017 10:48

    Dobrý den, mám dotaz ohledně daně z nabytí nemovitosti u kupujícího. Dle smlouvy bude daň platit kupující - jsou to manželé a kupují si každý svůj podíl. Musí zaplatit daň každý zvlášť nebo mohou dohromady jednou částkou? Děkuji předem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 10. 2017 12:11

      katka2 (neregistrovaný) 83.32.127.---

      Re: daň z nabytí nemovitosti - kupující
      Takže to kupují do SJM nebo si kupuje každý podíl? To je totiž něco úplně jiného

    • 26. 10. 2017 12:14

      Agatha (neregistrovaný) 109.81.26.---

      Re: daň z nabytí nemovitosti - kupující
      1) Manželé v postavení poplatníků
      Budou-li převáděny/nabývány nemovité věci, které jsou součástí společného jmění manželů (SJM), a na straně poplatníků daně z nabytí nemovitých věcí (dále jen „daň“) budou manželé, jsou solidárními poplatníky s povinností zvolit si společného zmocněnce, který bude vystupovat v daňovém řízení. Pokud si zmocněnce nezvolí a jeden z manželů podá daňové přiznání, bude považován za společného zástupce. Nezvolí-li si poplatníci společného zmocněnce ani na výzvu správce daně, ustanoví společného zástupce správce daně.
      Pokud bude předmětem daně nabytí vlastnického práva k nemovitým věcem, které nejsou součástí SJM, nýbrž ve spoluvlastnictví manželů, je každý z manželů samostatným poplatníkem s povinností podat samostatné daňové přiznání k dani (dále jen „DAP“).
      Pro aplikaci § 30 zákonného opatření, upravujícím solidární daňovou povinnost, je proto rozhodující
      - zda je předmětem daně nabytí nemovitých věcí, které jsou součástí SJM,
      - zda na straně poplatníka (ať převodce či nabyvatele) jsou manželé.

    • 26. 10. 2017 12:25

      aaa (neregistrovaný) 195.39.10.---

      Re: daň z nabytí nemovitosti - kupující
      díky mocv

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).