Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
EET se vrací od roku 2027, schválili poslanci. Dotkne se až 600 tisíc podnikatelů
Podnikatelům se nelíbí navrhovaný růst minimální mzdy, chtějí změnu valorizace
Kadeřník v mobilu. Nová česká aplikace pomáhá salonům s byznysem i organizací času
Zlatnictví začala studovat ve čtyřiceti. Diamanty jsou pro mě bez duše, říká Milena
Pokud Ústavní soud opět vyloučí platby kartou, EET 2.0 se sesype jak domeček z karet
Předčasný důchod automaticky neznamená, že člověk nechce pracovat
3. 11. 2005 19:21
Prosím o radu. V červenci bylo založeno s.r.o.. Účet v bance byl založen již v březnu. V březnu byl složen vklad 200000,00 Kč.
Každý měsíc banka účtuje poplatky za vedení účtu a kladné úroky. Patří tyto poplatky a kladné úroky do zřizovacích výdajů nebo je můžu přímo zaúčtovat 518/221 (221/662)? A ještě, pokud je můžu zaúčtovat přímo, datum zaúčtování bude červenec 05 /ikdyž jde o poplatky např. z března/?
A ještě jeden dotaz. V srpnu /to už s.r.o. existovalo/ došla faktura za právníka. Na faktuře je platba převodním příkazem. Z účtu s.r.o. ale tato faktura uhrazena nebyla. Byla zřejmě uhrazena ze soukromého účtu společníka. Co s tím? Jakým dokladem mám doložit uhrazení faktury? Mám účtovat jako půjčku s.r.o. od společníka do pokladny, uhrazení faktury hotově a následně vrácení půjčky společníkovi? Jak ale doložím uhrazení faktury?
Díky za rady.