Hlavní navigace

Zvláštní režim - spěchá

  • (neregistrovaný) 195.113.207.---

    4. 11. 2005 7:42

    Pořídili jsme z Německa použitý stroj, který chceme prodat tady v ČR. Když jsme ho pořídili, tak jsme to brali jako jakéholi jiné pořízení, tedy s dopočítanou DPH v daňovém příznání na obou stranách. Vztahuje se na tento obchod, kterým se běžně nezabýváme, zvláštní režím DPH? Z čeho se bude platit DPH při prodeji? Z přirážky nebo z celé prodejní částky. Děkuji za rychlou pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 11. 2005 15:49

      Anonymní (neregistrovaný) 213.194.247.---

      Re: Zvláštní režim - spěchá
      Nemůžete použít zvláštní režim. Vy jste plátci DPH, pořídili jste od osoby registrované v jiném členském státě (( § 90/2 a) - zvl. režim lze použít, pokud je dodáno osobou, která není registrovaná k dani v jiném čl. státě). Jak uvádíte, tak jste daň přiznali při pořízení zboží na výstupu a zároveň jste si DPH uplatnili na vstupu. Nyní musíte odvést DPH z celé prodejní ceny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).