Hlavní navigace

Tuzemská fa - kurz

  • (neregistrovaný) 83.69.44.---

    7. 11. 2005 7:32

    Prosím o radu, jakým kurzem přepočítat fa v EUR.
    Na základě zálohové fa jsme uhradili tuzemské firmě
    částku EUR / dne 6.10./, po žádosti o zaslání daňového
    dokladu jsme jej dnes obdrželi. Vystaven dne 1.11. s datem UZP
    31.10. - částka uvedena pouze v EUR. Dle směrnice účtuji denní kurzem ČNB, ale nevím si rady zda mám použít kurz DUZP, zaplacení nebo zaúčování ??
    Moc děkuji za Vaše rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 11. 2005 18:01

      Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

      Re: Tuzemská fa - kurz MOC PROSÍM
      ***
      Záleží, na co záloha je
      - zboží
      - služba
      je více možností

    • 9. 11. 2005 9:19

      Aňa (neregistrovaný) 213.29.55.---

      Re: Tuzemská fa - kurz MOC PROSÍM
      **
      Tak nejprve - částka na fa může být v EUR, ale základ daně + daň musí být bezpodmínečně vyčíslena v české měně.
      Takže základ daně a daň přenesete do daň.přiznání za měsíc dle přijetí platby z faktury (DUZP viz §21/1).
      A až celkovou částku (k úhradě, nebo spárování s platbou=ve Vašem případě) přepočtete kurzem uvedeným ve Vaší směrnici = toto již nemá nic společného s přepočtem podle zákona o DPH.

      Pokud nemáte na DD základ daně a daň v české měně, vraťte tento doklad zpět k nápravě - viz §26/1

    • 9. 11. 2005 9:29

      Jitka (neregistrovaný) 83.69.44.---

      Re: Děkuji mnohokrát - fa vracím
      >>>>>Prosím o radu, jakým kurzem přepočítat fa v EUR.
      >>>>>Na základě zálohové fa jsme uhradili tuzemské firmě
      >>>>>částku EUR / dne 6.10./, po žádosti o zaslání
      >>>>>daňového
      >>>>>dokladu jsme jej dnes obdrželi. Vystaven dne 1.11. s
      >>>>>datem UZP
      >>>>>31.10. - částka uvedena pouze v EUR. Dle směrnice
      >>>>>účtuji denní kurzem ČNB, ale nevím si rady zda mám
      >>>>>použít
      >>>>> kurz DUZP, zaplacení nebo zaúčování ??
      >>>>>Moc děkuji za Vaše rady.
      >>>>
      >>>>OPRAVDU NIKDO NEVÍTE ????
      >>>
      >>>***
      >>>Záleží, na co záloha je
      >>>- zboží
      >>>- služba
      >>>je více možností
      >>Záloha je na zboží.
      >>Děkuji
      >**
      >Tak nejprve - částka na fa může být v EUR, ale základ
      >daně + daň musí být bezpodmínečně vyčíslena v české
      >měně.
      >Takže základ daně a daň přenesete do daň.přiznání za
      >měsíc dle přijetí platby z faktury (DUZP viz §21/1).
      >A až celkovou částku (k úhradě, nebo spárování s
      >platbou=ve Vašem případě) přepočtete kurzem uvedeným ve
      >Vaší směrnici = toto již nemá nic společného s přepočtem
      >podle zákona o DPH.
      >
      >Pokud nemáte na DD základ daně a daň v české měně,
      >vraťte tento doklad zpět k nápravě - viz §26/1

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).