Hlavní navigace

Přesnost časového rozlišení

  • (neregistrovaný) 80.188.115.---

    7. 11. 2005 9:46

    Dobrý den, když platím např. pojištění majetku, povinné ručení s počátkem pojištění např. 29. 7. 2005, musí být časové rozlišení s přesností na dny, nebo lze s přesností na měsíce za každý započatý měsíc? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 11. 2005 19:45

      VK (neregistrovaný) 195.47.43.---

      Re: Přesnost časového rozlišení
      Tak jak si ho stanovíte ve vnitřním předpisu. Dokonce za určitých podmínek nemusíte vůbec... ;)

    • 7. 11. 2005 19:51

      bdm (neregistrovaný) 62.209.201.---

      Re: Přesnost časového rozlišení
      *** Pokyn 190 k §23 bod 2: "Nevýznamné a pravidelně se opakující daňové výdaje, popř. příjmy, které podle platných postupů účtování není nutno časově rozlišovat, se i pro účely stanovení základu daně z příjmů považují za daňové výdaje, popř. příjmy, u nichž byla dodržena věcná a časová souvislost (§ 23 odst. 1 zákona o daních z příjmů). V zásadě lze tento postup uplatnit u částek, které by se časově rozlišovaly jen mezi dvěma účetními obdobími s tím, že
      - za nevýznamné částky, kdy jejich ponecháním v nákladech či výnosech bez časového rozlišení není dotčen účel časového rozlišení a účetní jednotka tím prokazatelně nesleduje záměrné upravování hospodářského výsledku, se považuje např. předplatné novin a časopisů, nákup kalendářů, diářů na příští rok,
      - za pravidelně opakující se daňové výdaje, popř. příjmy se považují pravidelně se opakující částky, např. placené pojistné, které se nekryje s kalendářním rokem, úhrada za činnost auditorů a daňových poradců vztahující se k předcházejícímu zdaňovacímu období....." ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).