Hlavní navigace

Koli stojí danové poradenství?

 • (neregistrovaný) 84.242.95.---

  9. 11. 2005 18:25

  Prosím vaše zkušenosti .jsme fi. 10 zaměstnanců.sr.o.
  Obrat do 10mil., bez vedení účetnictví.pouze
  kontrola a poradenství.Dík Leona

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 11. 2005 18:34

   Jaša (neregistrovaný) 80.188.184.---

   Re: Koli stojí danové poradenství?
   Jak kde, ale pokud vám to vemou hodinově tak je to drahé.
   Já chtěla radu ohledně přehledů na zdr. a soc. poj. a poradce stále ještě něco musel dohledávat a účtoval si to hodinově i když už předem věděl odpověď, protože jak se pak podkecnul,, už to jenou řešil. Jsou to vyčůránci.

  • 9. 11. 2005 21:46

   VK (neregistrovaný) 195.47.43.---

   Re: Koli stojí danové poradenství?
   300-8000 Kč / h. nebo od případu záleží jak se domluvíte. A od těch kteří zkoumají i jednoduché a běžné případy doporučuji rychle pryč....

  • 10. 11. 2005 9:38

   Anonymní (neregistrovaný) 85.71.13.---

   Re: Koli stojí danové poradenství?
   Stanovení ceny je problém (jako v každém oboru). Nerozhoduje pouze počet zaměstnanců a velikost obratu. Obrat samozřejmě hraje svou roli - je rozdíl, jestli má firma 1 mil. nebo 500 mil. - ovšem i s takto rozdílným obratem mohou mít obdobný počet dokladů (i když hodnotově jinak významných).
   V úvahu je potřeba brát i specifika podnikání, druh činnosti (činností), územní teritorium. Při stanovení ceny např. paušálem je v riziku firma i poradce, neboť pokud firmu neznáte, nelze předvídat okolnosti, které z jakéhokoliv důvodu nebyly sděleny.
   Můžete začít hodinovou sazbou, můžete jít na paušál. Záleží na rozsahu požadovaných služeb. Paušál už většinou zahrnuje pravidelné konzultace, zastupování před správcem daně, případně zpracování daňového přiznání s možností odkladu. Může se zdát, že poradce v některém měsíci "skoro nic nedělá" - ovšem ta práce mnohdy není vidět. Při "kvalitě" našich zákonů je třeba neustále řešit praktické problémy a hledat k nim přijatelné řešení v rámci zákonů. Pak mohou přijít okamžiky, kdy DP jedná za klienta při kontrolách, vytýkačkách, odvoláních a práce s tím související značně přesahuje paušálem stanovenou částku. Prostě riziko.
   Částka se vám může zdát vysoká (při hodinovce spíše začíná na 500 až 800 Kč), ovšem co do zodpovědnosti a možnosti různých daňových úspor, případně ochranou klienta před kriminálem (stává se, že klient občas činí, co by neměl, třeba i z neznalosti), může být tato částka velmi zanedbatelná.
   Třebaže nás může kdokoliv nazývat různými jmény (např. vyčůránky, jak tu zaznělo), všichni jsme jen lidé. Tak jako jsou různé účetní, co do kvality, různí řemeslníci, obchodníci s různými cenami a různou kvalitou zboží a služeb, tak i dańoví poradci různí. Neznamená, že ten nejlevnější je nejhorší a ten nejdražší nejlepší. Vše je obchod.
   Daňový poradce taky není pánbůh, aby všechno věděl. Každý má jinou strategii. Pokud něco nevím, zjistím, či se pokusím zjistit - pokud se to vůbec dá. Pokud sama něco zkoumám (základní věci), přece vše nepřenesu na klienta. Pokud zkoumám něco speciálního, bude si muset klient připlatit. A pokud klient není spokojený, ať jde jinam. Případně bude mít možnost požádat o závazné posouzení FÚ - pokud bude schválena projednávaná novela (při prezentovaném poplatku 50.000)
   Mnohdy také záleží na účetní - pokud na její názor podnikatel dá. Některá bez daňového poradce nebude pracovat, některá je bude striktně odmítat. To se týká účetních zaměstnanců i podnikatelů. Každý se ovšem musí rozhodnout sám.
   A k původnímu dotazu - tady vám nikdo zodpovědně neporadí, neboť nezná bližší podrobnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).