Hlavní navigace

LPG - kde vzít půměr. spotřebu vozidla??

• (neregistrovaný) 195.113.58.---

10. 11. 2005 17:28

Dobrý den, prosím o radu:
    Zaměstnanec firmy použil k pracovní cestě vozidlo, které není v majetku firmy, ale v jeho osobním vlastnictví. Toto vozidlo jezdí jak na benzín tak na LPG, přičemž k pracovní cestě zaměstnanec použil LPG a předložil účtenku s cenou za jednotku PHM, za kterou natankoval. V jeho technickém průkazu - ani v dodatku k TP (v důsledku přestavby vozidla na LPG) - však NENÍ uvedena průměrná spotřeba LPG, pouze průměrná spotřeba benzínu.
    Jak mám tedy vypočítat (vím kolik ujel km) výši cestovních náhrad, které mu mám proplatit?
    Předem moc děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 11. 2005 17:57

Anonymní (neregistrovaný) 212.158.129.---

Re: LPG - kde vzít půměr. spotřebu vozid
      technický průkaz-spotřeba paliva 8,0 při rychlosti 90km/h
      8,9 město
      9,2 120 km/h
      8,0+8,9+9,2=26,1:3=8,7

• 10. 11. 2005 21:11

Anonymní (neregistrovaný) 194.50.64.---

LPG je alternativní pohon a nechápu, proč zaměstnanec nepředložil účtenku třeba za 1 litr benzínu. Motory na LPG nemají nikde specifikovanou spotřebu dle norem.

• 11. 11. 2005 11:38

Lina (neregistrovaný) 80.188.231.---

xxxxxxxxxx
      Auto na LPG je dáreček, před lety jsem sháněla také různé informace, co se týkalo průměrné spotřeby - byla jsem odkázána až na státní zkušebnu, což jsme vzdali - výhoda ovšem byla, že auto bylo v OM, takže kam bychom ten LPG lili?
      U Vašeho zaměstnance bych postupovala jakoby neprokázal doklad o nákupu PHM, a vypočítala bych náhradu za benzín za cenu stanovenou vyhláškou MPSV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).