Hlavní navigace

Dan z príjmu při prodeji nemovitosti

 • (neregistrovaný) 62.240.183.---

  13. 11. 2005 0:04

  Co vše se dá odečíst od rozdílu mezi kupní a prodejní cenou nemovitosti - rod. dům. Např. náklady na pořízení hypotéky na kterou byla tato nemovitost koupena, provize RK při prodeji, pořízení kuch. linky, zavedení plynu včetně dokumentace, dań z prodeje, plastová okna. Kdo schvaluje tyto odečty fin. úřad nebo daň. poradce. Musí se dávat přiznání i v případě převýšení výdajů nad příjmem.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 11. 2005 5:31

   Jana (neregistrovaný) 213.194.247.---

   Re: dan z príjmu při prodeji nemovitosti
   U příjmů podle odstavce 1 písm. b) je výdajem cena, za kterou poplatník věc (právo) prokazatelně nabyl, a jde-li o věc (právo) zděděnou nebo darovanou, cena zjištěná pro účely daně dědické nebo darovací. Výdajem jsou též částky prokazatelně vynaložené na technické zhodnocení, opravu a údržbu věci, včetně dalších výdajů souvisejících s uskutečněním prodeje. K hodnotě vlastní práce poplatníka na věci, kterou si sám vyrobil nebo vlastní prací zhodnotil, se při stanovení výdajů nepřihlíží. U příjmů z prodeje nemovitého majetku je výdajem zaplacená daň z převodu nemovitostí podle § 24 odst. 2 písm. ch), i když je uhrazena v jiném zdaňovacím období, než v tom, v němž plyne příjem z prodeje. U příjmů z prodeje nemovitého majetku, který byl v bezpodílovém spoluvlastnictví manželů, je výdajem daň z převodu nemovitostí zaplacená kterýmkoliv z nich.
   Výdaje vám nikdo neschvaluje. Jde o prokazatelné výdaje, které musíte, při případné kontrole, prokázat doklady o pořízení věcí a jejich úhradě. Vámi uvedené položky lze uznat jako výdaj související s pořízením nemovitosti, s jeho technickým zhodnocením nebo údržbou.

  • 13. 11. 2005 10:05

   Anonymní (neregistrovaný) 62.209.201.---

   Re: dan z príjmu při prodeji nemovitosti
   příjmy z prodeje rodinných domů atd. bývají většinou osvobozeny od daně z příjmů. Podívejte se na § 4 ZDP.

  • 13. 11. 2005 19:13

   Anonymní (neregistrovaný) 62.240.183.---

   Re: dan z príjmu při prodeji nemovitosti
   není osvobozeno je nutno zahrnout

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).