Hlavní navigace

Volby jak platit dobu nezbytně nutnou?

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:96d2:----:----:----:----:----

    30. 10. 2017 17:42

    Dobrý den, můžete mi prosím poradit? Zaměstnanec má ranní směnu v oba dny voleb od 6-18 hodin.
    Předložil potvrzení z volebního okrsku - pracoval jako člen volební komise:
    20.10. od 12-22
    21.10. od 8-16.30
    Domnívám se, že má nárok i na dobu cesty, takže 21.10. platím a následně refunduji celou směnu, tj. 11 hodin.
    Ale na první den dobu nezbytně nutnou (zák 247/1995 § 82), tj. cca od 10-18 hodin ...? Je to tak správně ?
    Zaměstnanec tvrdí, že jim na školení řekli, že budou mít placenou celou směnu, požaduje zaplatit celý den 20.10 a to 11 hodin.
    U voleb je to jinak a má nárok na zaplacení CELÉ směny ..? Nechci mu uškodit, ale teď nevím čeho se držet. Moc vám děkuji za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).