Hlavní navigace

DE paušál + dar

  • (neregistrovaný) 91.139.11.---

    31. 10. 2017 9:57

    Dobrý den. Prosím o radu. Můžu si odečíst hodnotu daru v daňovém přiznání FO i když vedu výdaje paušálem? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 10. 2017 10:41

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: výdaje % +nezd.část základu daně_dar
      Neodečítáte si jako "výdaj" (k podnikání), ale uvádíte v DAP při splnění podmínek § 15 ZDP jako nezdanitelnou část základu daně.

      V nadpisu uvádíte "DE paušál", pokud ale uplatňujete výdaje procentem z příjmů podle § 7 odst. 7) ZDP, tak pro stanovení výpočtu daně z příjmu nevedete DE / daňovou evidenci /. Vylučuje to § 7 odst. 13) ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).