Hlavní navigace

Daň z příjmu při prodeji nemovitosti

  • (neregistrovaný) 194.228.32.---

    1. 11. 2017 13:28

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat zdědila jsem dům, který jsem během půl roku prodala, budu z tohoto prodeje platit daň z příjmu? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 11. 2017 13:48

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Daň z příjmu při prodeji nemovitosti
      Byly splněny níže uvedené podmínky?

      ZDP § 4 Osvobození od daně
      (1) Od daně se osvobozuje
      b) příjem z prodeje nemovitých věcí nebo z vypořádání spoluvlastnictví k nemovitým věcem neosvobozený podle písmene a), přesáhne-li doba mezi nabytím vlastnického práva k těmto nemovitým věcem a jejich prodejem nebo vypořádáním spoluvlastnictví k nim dobu 5 let; doba 5 let se zkracuje o dobu, po kterou byly tyto nemovité věci prokazatelně ve vlastnictví zůstavitele v případě, že jde o prodej nemovitých věcí nabytých děděním od zůstavitele, který byl příbuzným v řadě přímé nebo manželem, nebo o vypořádání spoluvlastnictví k nemovitým věcem nabytým děděním od takového zůstavitele nebo o dobu, po kterou prodávající nebo spoluvlastník vlastnil pozemek, jenž byl předmětem výměny v rámci pozemkových úprav, v případě prodeje nebo vypořádání spoluvlastnictví k pozemku nabytého výměnou od pozemkového úřadu, tato doba se započítává i do doby, která běží od vyřazení vyměněného pozemku z obchodního majetku; osvobození se nevztahuje na příjem z
      1. prodeje těchto nemovitých věcí, které jsou nebo v období 5 let před prodejem byly zahrnuty do obchodního majetku, nebo vypořádání spoluvlastnictví k takovým nemovitým věcem, ...
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

    • 1. 11. 2017 13:49

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Daň z příjmu při prodeji nemovitosti
      Málo informací, důležité je od koho jste ho zdědila, byl-li to zůstavitel v řadě přímé a vlastnil dům déle než 5 let, potom vy máte osvobozeno

    • 1. 11. 2017 14:05

      lsd (neregistrovaný) 194.228.32.---

      Re: Daň z příjmu při prodeji nemovitosti
      Mojí maminky bratr zemřel a po něm jsem zdědila dům, který jsem do půl roku prodala.

    • 1. 11. 2017 14:24

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Daň z příjmu při prodeji nemovitosti
      Podmínky pro osvobození příjmu nejsou splněny, strýc není příbuzným v řadě přímé. NOZ § 772
      Budete muset podat Přiznání k dani z příjmů FO a tento příjem uvést v § 10. Můžete si k němu uplatnit výdaje, uvedené v § 10 odst. 5) ZDP.

    • 1. 11. 2017 14:38

      lsd (neregistrovaný) 194.228.32.---

      Re: Daň z příjmu při prodeji nemovitosti
      Velmi Vám děkuji za jasnou a rychlou odpověď !!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).