Hlavní navigace

Přeložení na jiné místo práce

 • (neregistrovaný) 88.102.234.---

  2. 11. 2017 9:56

  Kolega, stavební technik, má v pracovní smlouvě napsáno místo práce Česká republika. Do dnešní doby - cca 5 let - objížděl stavby ve středočeském kraji, každý večer se vracel do místa svého bydliště a ráno z něj vyjížděl. Má v péči, jako osamělý rodič dceru, je ve 3 ročníku střední školy, je jí 17 let. Majitel společnosti ho hodlá přeložit na práci na vždy od pondělí do pátku do jihočeského kraje. O dceru by se tedy neměl přes celý týden kdo starat, přes to, že je za ní kolega právně odpovědný do její zletilosti. Kolega s přeložením nesouhlasí, bylo mu však naznačeno, že buď nabídku přijme, nebo dostane výpověď bez odstupného. Jaká je možnost obrany???

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 11. 2017 10:16

   jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

   Re: Přeložení na jiné místo práce
   Dobrý den,
   SLUŠNOST
   Uvědomte si, že lidé, kteří zde radí, tak činí dobrovolně a bezplatně. Slova "prosím" a "děkuji" rozhodně nejsou zbytečná.

  • 2. 11. 2017 10:25

   Františka (neregistrovaný) 88.102.234.---

   Re: Přeložení na jiné místo práce
   Dobrý den, děkuji za upozornění. Snažila jsem se co nejlépe konkretizovat problém, bez zbytečných odboček. Při případném další dotazu prosbami a děkováním nebudu šetřit. Ještě jednou děkuji za upozornění a prosím za prominutí za zřejmě malou dávku slušnosti.

  • 2. 11. 2017 15:07

   VH

   Re: Přeložení na jiné místo práce
   Pokud je místo výkonu práce sjednáno jako celá ČR, práce v jiném kraji není přeložením, ale prací dle dohody. Jinými slovy - neuposlechnutí pokynu k výkonu práce v JČ kraji by bylo porušením zákonných povinností, které zaměstnavatel může sankcionovat nejenom výpovědí, ale i okamžitým zrušením PP, obojí samozřejmě bez odstupného, možná i bez podpory v nezaměstnanosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).