Hlavní navigace

Cestovní pojištění zaměstnavatele

 • (neregistrovaný) 188.175.121.---

  2. 11. 2017 14:23

  Dobrý den,

  prosím o informaci, jak se řeší cestovní pojištění, když zaměstnanci jezdí nepravidelně na SC do zahraničí na 2-3 dny v měsíci apod?

  Má zaměstnavatel povinnost sjednat cestovní pojištění zaměstnanci?
  Pokud ano, jaký §ZP se na to vztahuje?

  Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 11. 2017 23:28

   Iva2 (neregistrovaný) 178.17.4.---

   Re: cestovní pojištění zaměstnavatele
   Cestovní pojištění řeší pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu a opravňuje pojištěného čerpat ošetření v soukromých zařízeních. Není povinností zaměstnavatele také pojištění sjednat. Kartička zdr.pojišťovny umožňuje čerpat ošetření ve státních zdr.zařízeních v celé EU a zaměstnanec si způsobenou škodu může uhradit sám.

   Pokud zaměstnavatel chce uhradit tento nadstandart, pak může využít mnoho nabídek tzv.opakovaných pracovních výjezdů do zahraničí. Stojí to do 2000.-/rok

  • 3. 11. 2017 1:17

   JirkaZ (neregistrovaný) 62.240.181.---

   Re: cestovní pojištění zaměstnavatele
   Je sice pravda, že české zdravotní pojištění se vztahuje na zdravotnická zařízení v EU (nemusí být nutně státní), ale za podmínek platných v dané zemi, tedy i za stejné spoluúčasti pacienta - což může být v některých zemích docela pěkná suma.

   Cestovní pojištění pak řeší především pojištění léčebných výloh a dále pak některá další rizika - úraz, odpovědnost za škodu, dopravu do tuzemska v případě pojistné události, pojištění zavazadel apod. Zaměstnanec si sice může škodu uhradit sám, ale bude ji určitě vymáhat na svém zaměstnavateli - a úspěšně. A pak - kdo další bude chtít jet na pracovní cestu ?
   Pojištění vyjde na 40 Kč/den v případě Evropy, což není částka, která by měla zaměstnavatele zruinovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).