Hlavní navigace

Přídavky na dítě OSVČ

  • (neregistrovaný) 37.188.246.---

    6. 11. 2017 11:10

    Dobrý den, přišel mi dopis, že nám odejmuli přídavky na děti. V dopise je uvedeno, že můj průměrný měs. příjem zjištěný z daňového přiznání za rok 2016 je 13700,-Kč. (Jsem OSVČ). Přitom základ daně za rok 2016 byl pouhých 75728 Kč a když odečtu ještě zdrav. a soc. pojištění, tak vychází mnohem méně než 13700,-Kč měsíčně. Žádné dávky jsem nepobírala, jenom v lednu a únoru 2016 rodičovský příspěvek. V diskuzi na toto téma z roku 2011 někdo psal, že když OSVČ má malé příjmy, tak úřad práce stejně počítá s nějakou minimální částkou, bez ohledu na skutečné příjmy OSVČ. Takže OSVČ často na přídavky nedosáhnou. Nevíte, zda je to skutečně tak?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 11. 2017 11:37

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: přídavky na dítě OSVČ
      Zákon č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře
      § 5
      (5) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost71), započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy .....n.e.j.m.é.n.ě.... částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1995-117

    • 6. 11. 2017 11:38

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: přídavky na dítě OSVČ
      http://socialni-poradna.eu/pridavek-na-dite-2/
      je to tedy §5 odst.5 výše zmíněného zákona
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1995-117#f1621168

    • 6. 11. 2017 11:59

      hannni (neregistrovaný) 37.188.246.---

      Re: přídavky na dítě OSVČ
      Děkuji, teď už je mi to jasné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).