Hlavní navigace

Daňové přiznání za zemřelého zaměstnance

  • (neregistrovaný) 193.85.28.---

    6. 11. 2017 13:58

    Dobrý den, prosím o radu ohledně vyúčtování daně u zaměstnance, který zemřel a měl pouze příjmy ze závislé činnosti.
    Vím, že dříve mohla za manžela podat přiznání manželka, a to do 6 měsíců od úmrtí. Teď jsem hledala informace na internetu a dokonce v jedné odpovědi bylo uvedeno, že nelze daňové přiznání podat, že daňová povinnost je vyrovnána.
    Bohužel nemohu najít ani v zákoně o daních z příjmů a v daňovém řádu, tam je pouze v § 39 uveden postup ale u podnikatelů.
    Můžete mi, prosím, někdo poradit.
    Děkuji mnohokrát.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 11. 2017 14:23

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Daňové přiznání za zemřelého zaměstn
      Roční zúčtování daně z příjmu FO mu nemůže zaměstnavatel provést. Není, kdo by za zesnulého zaměstnance žádost o RZD podepsal.

      V níže uvedeném odkazu vypisuji, co je možno udělat

      https://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1510620

      + Daňový řád § 239b
      Plnění daňové povinnosti osobou spravující pozůstalost
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-280

    • 6. 11. 2017 14:40

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Daňové přiznání za zemřelého zaměstn
      Lze takové přiznání podat, podávala jsem letos za klienta zaměstnance, měla jsem plnou moc od dědiců, vyšel přeplatek na dani, který ovšem bude vrácen až po ukončení řízení o dědictví

    • 8. 11. 2017 9:31

      HK (neregistrovaný) 193.85.28.---

      Re: Daňové přiznání za zemřelého zaměstn
      Ještě jednou děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).