Hlavní navigace

Počet zaměstnanců na přehledá - rodičovs

  • (neregistrovaný) 46.135.109.---

    6. 11. 2017 15:13

    Dobrý den,
    když posílám přehled ke mzdám na VZP - je v počtu zaměstnanců i zaměstnankyně na rodičovské dovolené? Nebo se uvádí pouze počet zaměstnanců, kteří pobírali od nás mzdu?

    Děkuji!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 11. 2017 15:21

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Počet zaměstnanců na přehledá - rodi
      z pokynů na tiskopise:
      Do počtu zaměstnanců se zahrnují zaměstnanci pojištění u VZP, kterým plynou nebo by měly plynout příjmy ze závislé činnosti nebo funkčních požitků podle § 6 zákona o daních z příjmů. Do uvedeného
      počtu zaměstnanců se zahrnují evidovaní zaměstnanci, kterým nebyl v měsíci, za který se Přehled podává zúčtován žádný příjem nebo nebyl stanoven vyměřovací základ pro odvod zdravotního pojištění (nemoc,
      pracovní volno bez náhrady příjmů, mateřská dovolená, dosažení maximálního vyměřovacího základu apod.). Má-li zaměstnanec u jednoho zaměstnavatele více vztahů, ze kterých mu plynou nebo by měly plynout příjmy ze závislé činnosti nebo funkčních požitků podle § 6 zákona o daních z příjmů, zahrnuje se do počtu jen jedenkrát. Do počtů se nezahrnují bývalí zaměstnanci, kterým byl v příslušném měsíci zúčtován nějaký příjem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).