Hlavní navigace

Prodej majetku

  • (neregistrovaný) 37.188.246.---

    7. 11. 2017 9:27

    Dobrý den, plátce DPH zakoupil v roce 2013 vozidlo, ze kterého uplatnil odpočet DPH. V roce 2016 vozidlo prodal, při prodeji odvedl DPH. Měl ještě provádět nějakou úpravu odpočtu DPH (z důvodu, že auto neměl v majetku celých 5let?). Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 11. 2017 10:01

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: prodej majetku
      Pokud prodal s DPH, tak DPH odvedl z prodejní ceny a tím je DPH vypořádané.

    • 7. 11. 2017 10:07

      javi (neregistrovaný) 37.188.246.---

      Re: prodej majetku
      Ano, také si to myslím, jen mě trochu mate §78d zákona o DPH. Četla jsem to několikrát a moc moudrá z toho nejsem. Asi je to chápáno tak, že úprava by se prováděla v tom případě, pokud by byl majetek prodán bez DPH (osvobozené plnění).

    • 7. 11. 2017 10:11

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: prodej majetku
      Ten § se použije, pokud se majetek používá podnikání a zároveň i pro osobní potřebu...například

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).