Hlavní navigace

KH výzva

• (neregistrovaný) 77.242.95.---

9. 11. 2017 19:52

Dobrý den, prosím o radu.
    Když přijde výzva na KH z toho důvodu, že v režimu přenesení daňové povinnosti jsme fakturu zařadili např. do měsíce října , ale měla DUZP září,
    tedy dodavatel má v DPH a KH září a my jako odběratel v DPH a KH v říjnu, tedy se nesejdeme při párování, nemohu potvrdit při odpovědi na výzvu , že mám správně.
    Znamená to pro mě, že musím udělat dodatečné DPH a následné KH mínusem v říjnu a nové dodatečné DPH a následné KH plusem doplnit o fakturu do září, abych se srovnala s odběratelem nebo to mohu nechat tak, bez opravy? velmi děkuji za radu a zkušenosti.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 11. 2017 19:58

Hanka (neregistrovaný) 91.235.200.---

Re: KH výzva
      styl jedna paní povídala: jsou finančáky, kterým stačí vysvětlení, že vy jako odběratel jste si dali fakturu do října (to jsem zde v minulosti vyčetla v komentářích). ale správně byste měla udělat dodatečné a do září fakturu dát, z října jí vyndat. za říjen ještě DPH, KH nebylo

• 9. 11. 2017 21:03

Jana N. (neregistrovaný) 77.242.95.---

děkuji, právě nevím, jak je to správně, zda ty 2 dodatečná a 2 následná, či po výzvě potvrdit správnost našeho tvrzení, i když je to
      špatně, v jiném měsíci.¨říjen a září jsem dala jen pro příklad, více méně se jedná o starší měsíce

• 10. 11. 2017 8:01

Lenka72 (neregistrovaný) 90.178.167.---

Naštěstí mi na PDP zatím výzva nedorazila. Mám jednoho klienta, který předává faktury tak hodně pozdě, že kvartál zpětně je pro něj brzo. Vždy ale dodržuji datumy dokladů, včetně těch s přenosem DP. Pokud mi dorazí taková výzva v budoucnu, hodlám na ní odpovědět, že je vše správně.
      Při kontrole DPH na FÚ s jinou společností, kde také byla PDP do dalšího měsíce, nebyla nijak komentováno. Tak se případně budu tímto protokolem o kontrole ohánět.

• 10. 11. 2017 11:22

MTe (neregistrovaný) 84.42.253.---

Správně je to dodatečné

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).