Hlavní navigace

Zpoždění výplaty mezd

• (neregistrovaný) 217.169.184.---

14. 11. 2017 12:32

Vrátím se ještě ke svému včerejšímu dotazu. Moc možností tedy nemám. Když dám výpověď zaměstnavateli já, bude běžet 2-měsíční výpovědní lhůta, pokud si během ní neseženu zaměstnání nové, půjdu na ÚP a tam mi bude krácena podpora v nezaměstnanosti, protože jsem tu výpověď dal já? Ale kdyby mi zaměstnavatel platil včas, tak bych o výpovědi vůbec neuvažoval. Já vím, že nakonec to zatím vždycky nějak schrastil, ale to je zatím. V práci je velká nervozita - bude výplata nebude výplata? Co bude dál? Takto to jde skoro rok.
    Když si někdo sežene jiné zaměstnání, dohodou ho nepustí a trvají na výpovědi s výpovědní lhůtou.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 11. 2017 14:54

iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

Re: Zpoždění výplaty mezd
      A vy chcete dávat výpověď nebo chcete kvůli nevyplaceným mzdám zrušit pracovní poměr podle § 56 odst. 1 písm. b)? V tom druhém případě totiž výpovědní doba neběží.

• 14. 11. 2017 15:03

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Zrušit PP zřejmě nemůže, protože zaměstnavatel asi vždycky vyplatí sice pozdě, ale před uplynutím splatnosti. Když podá výpověď sama(což je asi jediný možný způsob, který musí zaměstnavatel přijmout), tak v případě, že nenajde hned zaměstnání, bude krácena podpora. A když si najde zaměstnavatele dřív než za dva měsíce, nynější zaměstnavatel ji na dohodu nepustí. Tak že ten stávající zaměstnavatel škodí nyní a i v budoucnu.
      Možná někdo napíše, že má být ráda, že vůbec platí, ale složenky a poplatky také každý měsíc nepočkají, nepříjemná situace.

• 15. 11. 2017 7:29

Jířa (neregistrovaný) 217.169.184.---

Ano, je to přesně tak. Nakonec ty peníze vždycky dorazí, ale nikdo neví, jestli to není naposled. Zaměstnanci odcházejí a nikdo je nenahrazuje, takže jejich práce se přesouvá na ty, co ještě zbyli. Všude vládne neskutečný zmatek a nervozita a ze strany vedení nepřicházejí vůbec žádné informace.
      Ano, je to přesně tak. Nakonec ty peníze vždycky dorazí, ale nikdo neví, jestli to není naposled. Zaměstnanci odcházejí a nikdo je nenahrazuje, takže jejich práce se přesouvá na ty, co ještě zbyli. Všude vládne neskutečný zmatek a nervozita a ze strany vedení nepřicházejí vůbec žádné informace. Je to těžké. Chápu, že se opravdu může stát, že se výplaty o pár dní zpozdí, ale už se to opakuje dost dlouho.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).