Hlavní navigace

Zpoždění výplaty mezd

 • (neregistrovaný) 217.169.184.---

  14. 11. 2017 12:32

  Vrátím se ještě ke svému včerejšímu dotazu. Moc možností tedy nemám. Když dám výpověď zaměstnavateli já, bude běžet 2-měsíční výpovědní lhůta, pokud si během ní neseženu zaměstnání nové, půjdu na ÚP a tam mi bude krácena podpora v nezaměstnanosti, protože jsem tu výpověď dal já? Ale kdyby mi zaměstnavatel platil včas, tak bych o výpovědi vůbec neuvažoval. Já vím, že nakonec to zatím vždycky nějak schrastil, ale to je zatím. V práci je velká nervozita - bude výplata nebude výplata? Co bude dál? Takto to jde skoro rok.
  Když si někdo sežene jiné zaměstnání, dohodou ho nepustí a trvají na výpovědi s výpovědní lhůtou.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 11. 2017 14:54

   iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

   Re: Zpoždění výplaty mezd
   A vy chcete dávat výpověď nebo chcete kvůli nevyplaceným mzdám zrušit pracovní poměr podle § 56 odst. 1 písm. b)? V tom druhém případě totiž výpovědní doba neběží.

  • 14. 11. 2017 15:03

   xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

   Re: Zpoždění výplaty mezd
   Zrušit PP zřejmě nemůže, protože zaměstnavatel asi vždycky vyplatí sice pozdě, ale před uplynutím splatnosti. Když podá výpověď sama(což je asi jediný možný způsob, který musí zaměstnavatel přijmout), tak v případě, že nenajde hned zaměstnání, bude krácena podpora. A když si najde zaměstnavatele dřív než za dva měsíce, nynější zaměstnavatel ji na dohodu nepustí. Tak že ten stávající zaměstnavatel škodí nyní a i v budoucnu.
   Možná někdo napíše, že má být ráda, že vůbec platí, ale složenky a poplatky také každý měsíc nepočkají, nepříjemná situace.

  • 15. 11. 2017 7:29

   Jířa (neregistrovaný) 217.169.184.---

   Re: Zpoždění výplaty mezd
   Ano, je to přesně tak. Nakonec ty peníze vždycky dorazí, ale nikdo neví, jestli to není naposled. Zaměstnanci odcházejí a nikdo je nenahrazuje, takže jejich práce se přesouvá na ty, co ještě zbyli. Všude vládne neskutečný zmatek a nervozita a ze strany vedení nepřicházejí vůbec žádné informace.
   Ano, je to přesně tak. Nakonec ty peníze vždycky dorazí, ale nikdo neví, jestli to není naposled. Zaměstnanci odcházejí a nikdo je nenahrazuje, takže jejich práce se přesouvá na ty, co ještě zbyli. Všude vládne neskutečný zmatek a nervozita a ze strany vedení nepřicházejí vůbec žádné informace. Je to těžké. Chápu, že se opravdu může stát, že se výplaty o pár dní zpozdí, ale už se to opakuje dost dlouho.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).