Hlavní navigace

MZDY: Insolvence X útrata za hovorné

  • (neregistrovaný) 95.80.217.---

    14. 11. 2017 15:45

    Dobrý den, svým zaměstnancům poskytujeme např. zvýhodněné volání (zamci si platí pouze část, zbytek dodavateli platí firma), nebo karty Multisport (na cvičení) - tu si platí celou sami. Je to tedy jakýsi "přeprodej" služby. Vše probíhá srážkou z čisté mzdy. Mzdová firma nám ale odmítá v případě insolvence tyto přeprodeje srážet. Kde prosím v ZP najdu, že o toto nelze čistou mzdu při insolvenci ponížit? Nejedná se přeci o splátky dluhů, výživné atd., je to vlastně soukromý nákup zaměstnance - do Vodafonu by také musel zaplatit. Při jiném způsobu vymáhání (vystavování faktur apod.) máme problém peníze z některých lidí dostat, zároveň nechceme diskriminovat ty, kteří nám to pak chodí poctivě platit do pokladny. Zaměstnanců je asi 1500

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 11. 2017 19:05

      Peterková (neregistrovaný) 89.102.146.---

      Re: MZDY: Insolvence X útrata za hovorn
      Dobrý den,

      domnívám se, že se pak jedná o srážku přesahující zákonnou výši. Toto je výslovně zakázáno v ust. § 281 obč. soudního řádu. Cituji: "§ 281
      Provádět srážky ze mzdy ve větším rozsahu, než dovolují ustanovení tohoto zákona, je nepřípustné, a to i když s tím povinný souhlasí."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).