Hlavní navigace

Druhé těhotenství

  • (neregistrovaný) 46.173.194.---

    15. 11. 2017 10:10

    Dobrý den,
    do konce r.2017 pobírám rodičovský příspěvek. Měla jsem u zaměstnavatele smlouvu na dobu určitou a koncem března 2018 mám termín dalšího porodu. Z čeho by se mi počítala případná nemocenská nebo podpora? Z příjmu u bývalého zaměstnavatele, kde jsem skončila v r.2015?
    Nevím, jestli jít marodit a nebo na up do termínu porodu. Na úřadě mi nedokázali říct...

    Děkuji Michell

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 11. 2017 11:06

      jasná. (neregistrovaný) 31.192.68.---

      Re: Druhé těhotenství
      Co tím myslíte jít marodit? Zaměstnavatele nemáte, takže nemáte nárok ani na nemocenskou.

    • 15. 11. 2017 11:15

      Michell (neregistrovaný) 46.173.194.---

      Re: Druhé těhotenství
      našla jsem si, že mám nárok být na nemocenské 6 týdnů před a 6 týdnu po porodu a nevím, z čeho se nemocenská počítá.

      Děkuji Michell

    • 15. 11. 2017 11:27

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Druhé těhotenství
      Potvrzení o trvání dočasné pracovní neschopnosti může lékař vystavit osobě, která má nemocenské pojištění či je v "ochranné lhůtě". Podle toho, co uvádíte, nemocenské pojištění nemáte. Ani již nejste v "ochranné lhůtě". Takže se ani "nemocenská" nemůže konat.


      Zákon č. 187/2006 Sb. o nemocenském pojištění
      § 24
      Podmínkou nároku na nemocenské z pojištěné činnosti, která je samostatnou výdělečnou činností, je dále účast na pojištění jako osoby samostatně výdělečně činné podle § 11 alespoň po dobu 3 měsíců bezprostředně předcházející dni vzniku dočasné pracovní neschopnosti nebo dni, od něhož je nařízena karanténa.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).