Hlavní navigace

Dpč+úp

  • (neregistrovaný) 188.120.212.---

    16. 11. 2017 2:05

    po dvou letech jsem se 2.2.2017 odhlásila z úp (2 roky jsem pracovala na DPČ - nekolid. zam. asi 4 tisíce kč), pak jsem si už platila zdrav. poj. sama (respektive doplatek) a teď mi tato práce (DPČ) končí 31.12.2017.
    Mám tedy odpracováno a můžu dostat podporu od 1.1.2018? Splnila jsem podmínku mít v posledních 2 letech 1 rok odpracovaný?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 11. 2017 8:02

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: dpč+úp
      Obávám se, že vám bude měsíc chybět. § 41:

      "Do předchozího zaměstnání se nezapočítává doba důchodového pojištění získaná zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností v době vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání (§ 25 odst. 1 a 3)"

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).