Hlavní navigace

Prodej pozemku

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:96d1:----:----:----:----:----

    16. 11. 2017 11:28

    Dobrý den, dostal jsem od rodičů před třemi lety pozemek. Nyní chci pozemek prodat. Nyní chci pozemek prodat budu platit daň ve výši 15%?? Prodej by byl osvobozen od daně až po pěti letech??

    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 11. 2017 11:42

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Prodej darovaného pozemku
      Osvobozeno od daně z příjmu tento příjem nebude.
      Na druhou stranu, určitě budou k tomuto příjmu výdaje.
      Jaká byla cena cena určená podle zvláštního právního předpisu o oceňování majetku ke dni nabytí?

      ZDP § 10

      odst. (4) Základem daně (dílčím základem daně) je příjem snížený o výdaje prokazatelně vynaložené na jeho dosažení. ...

      odst. (5) U příjmů podle odstavce 1 písm. b) je výdajem cena, za kterou poplatník věc prokazatelně nabyl, a jde-li o věc nabytou bezúplatně, cena určená podle zvláštního právního předpisu o oceňování majetku1a) ke dni nabytí. ...

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

    • 16. 11. 2017 12:15

      L.72 (neregistrovaný) 2a00:1028:96d1:----:----:----:----:----

      Re: Prodej darovaného pozemku
      Prosím ještě jednu otázku a pokud částka z prodeje pozemku bude použita na úhradu hypotéky??? taktéž není prodej osvobozen???

    • 16. 11. 2017 12:29

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Prodej darovaného pozemku
      Není, tudy opravdu cesta nevede. To by se muselo jednat o něco, kde byste předtím bydleli /byt, dům, dům+související pozemek,../, prostředky byste použili na uspokojení vlastní bytové potřeby atd. , viz. ZDP § 4 Osvobození od daně

    • 16. 11. 2017 13:29

      L.72 (neregistrovaný) 2a00:1028:96d1:----:----:----:----:----

      Re: Prodej darovaného pozemku
      Děkuji mockrát, takže osvobozený prodej od daně z příjmu by bylo pouze až po 5 letech???

    • 16. 11. 2017 14:31

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Prodej darovaného pozemku
      Z pozemku, který není pod domem - ano, osvobození příjmu až po 5 letech.
      Dívali jste se na ty výdaje, které se rovnají ceně dle darovací smlouvy? Protože to bude asi odpověď na Váš "problém" s daněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).