Hlavní navigace

Auto do nákladů

  • (neregistrovaný) 212.47.18.---

    16. 11. 2017 13:18

    Dobrý den, mám DE, jsem plátce DPH. Koupila jsem obytné auto za účelem dalšího prodeje. Do doby prodeje event. s možností pronájmu. Je možné jej odepsat rovnou do nákladů? Jaký bude účetní postup?
    Předem děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 11. 2017 14:42

      Iva2 (neregistrovaný) 178.17.4.---

      Re: auto do nákladů
      Dobrý den, pokud jde opravdu o zboží a máte na to ŽL, neodepisujete, jen při prodeji zdaníte rozdíl dle §90 ZDPH. Pokud byte ho chtěla pronajímat, pak by to nemohlo být zboží, ale měla byste zařadit do majetku. Přenášet zboží do majetku a zpět je komplikované

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).