Hlavní navigace

Garáž vs. dílna

 • (neregistrovaný) 37.44.22.---

  16. 11. 2017 21:29

  Dobrý den, prosím o dobrou radu.
  Manžel je OSVČ, plátce DPH a nyní vedle domu staví novou dílnu. Kvůli stavebnímu povolení je to zatím ofiicálně garáž, avšak při kolaudaci se změní užívání na dílnu. Nyní vznikla situace, se kterou si nevíme rady.
  Manžel schovává faktury za materiál, aby se je později (až bude garáž jako oficiální dílna) mohl uplatit v DPH. Nyní dostal fakturu od zedníků s přenesenou daňovou povinností, takže je povinen odvést daň. Řešili jsme situaci s jedním pracovníkem FÚ a řekl nám, že není problém, aby měl v podnikání garáž, aby fakturu takovou jaká je přijal a odvedl DPH. My však máme strach, kdyby někdy přišla kontrola, že je faktura na garáž a ne na oficiální provozovnu. Jak to tedy je? Opravdu může uplatňovat do DPH doklady ze stavby garáže=dílny? Nebo může až bude nahlášená jako oficiální provozovna? Děkuji za pomoc!

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 11. 2017 14:55

   Iva2 (neregistrovaný) 178.17.4.---

   Re: Garáž vs. dílna
   Finanční úřad nezajímá účel stavby pro stavební povolení, ale bude je zajímat zkolaudovaná provozovna. Staví to sám jako OSVČ plátce DPH na IČ ? Nebo jde o společné vlastnictví manželů ? To by byl velký rozdíl.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).