Hlavní navigace

Povinnost vystavit daň.doklad

  • (neregistrovaný) 188.244.57.---

    23. 11. 2017 12:14

    Dobrý den,

    poprosila bych o radu...firma měsíční plátce DPH fakturuje e-shop. Do účetnictví dává až celkovou fakturu 1 x za všechny dodávky za daný měsíc. Může to tak být? Vždyť daň.doklad se musí vystavit do 15 dnů , kdy vznikla povinnost přiznat daň a to je přece datum odeslání zboží. Je to tak? Děkuji za názor.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 11. 2017 12:51

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Povinnost vystavit daň.doklad
      A má povinnost vystavit daňový doklad? Jsou mezi odběrateli osoby povinné k dani atd.?
      ZDPH § 28 Pravidla pro vystavování daňových dokladů v tuzemsku
      (1) Plátce je povinen vystavit daňový doklad v případě
      a) dodání zboží nebo poskytnutí služby osobě povinné k dani nebo právnické osobě nepovinné k dani .....
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-235

    • 23. 11. 2017 13:16

      K. (neregistrovaný) 188.244.57.---

      Re: Povinnost vystavit daň.doklad
      To je vlastně pravda...odběratelé jsou ve většině případů FO nepovinné k dani, úhrady ale chodí do banky Takže co v tomto případě vystavovat, nevím...


      >>Dobrý den,
      >>
      >>poprosila bych o radu...firma měsíční plátce DPH
      >>fakturuje e-shop. Do účetnictví dává až celkovou
      >>fakturu 1
      >>x za všechny dodávky za daný měsíc. Může to tak být?
      >>Vždyť daň.doklad se musí vystavit do 15 dnů , kdy
      >>vznikla povinnost přiznat daň a to je přece datum
      >>odeslání
      >>zboží. Je to tak? Děkuji za názor.
      >
      >
      >A má povinnost vystavit daňový doklad? Jsou mezi
      >odběrateli osoby povinné k dani atd.?
      >ZDPH § 28 Pravidla pro vystavování daňových dokladů
      >v tuzemsku
      >(1) Plátce je povinen vystavit daňový doklad v
      >případě
      >a) dodání zboží nebo poskytnutí služby osobě povinné
      >k dani nebo právnické osobě nepovinné k dani .....
      >https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-235
      >

    • 23. 11. 2017 18:42

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: Povinnost vystavit daň.doklad
      >To je vlastně pravda...odběratelé jsou ve většině
      >případů FO nepovinné k dani, úhrady ale chodí do banky
      >Takže co v tomto případě vystavovat, nevím...
      >
      >

      Klidně vystavte daňový doklad. Jen to asi nutně nemusí být do 15 dnů, stačí tak, aby se dalo zpracovat DPH za daný měsíc, aby měl podnikatel kontrolu, jestli přišly do banky všechny platby, které měly přijít. Na dokladu by mělo být uvedeno, co se prodávalo.
      Bavíme se o prodeji občanům.


      >>>Dobrý den,
      >>>
      >>>poprosila bych o radu...firma měsíční plátce DPH
      >>>fakturuje e-shop. Do účetnictví dává až celkovou
      >>>fakturu 1
      >>>x za všechny dodávky za daný měsíc. Může to tak být?
      >>>Vždyť daň.doklad se musí vystavit do 15 dnů , kdy
      >>>vznikla povinnost přiznat daň a to je přece datum
      >>>odeslání
      >>>zboží. Je to tak? Děkuji za názor.
      >>
      >>
      >>A má povinnost vystavit daňový doklad? Jsou mezi
      >>odběrateli osoby povinné k dani atd.?
      >>ZDPH § 28 Pravidla pro vystavování daňových
      >>dokladů
      >>v tuzemsku
      >>(1) Plátce je povinen vystavit daňový doklad v
      >>případě
      >>a) dodání zboží nebo poskytnutí služby osobě
      >>povinné
      >>k dani nebo právnické osobě nepovinné k dani .....
      >>https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-235
      >>

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).