Hlavní navigace

DPP nezletilý

  • (neregistrovaný) 185.133.58.---

    23. 11. 2017 15:19

    Dobrý den, prosím o radu. Když zaměstnám zaměstnance 17 let na DPP ( obsluha baru ). Jaké všechny podmínky musím splnit ? Nesmí pracovat déle než 8 hodin, nesmí pracovat po 22 hodině, musí mít lékařskou prohlídku, musí pracovat pod dohledem dospělého. Může pracovat v sobotu i neděli.
    Ještě musím splnit nějaké podmínky ? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 11. 2017 16:32

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: DPP nezletilý_obsluha baru
      Dle mého názoru pokud se nebude jednat o mléčný bar, tak ano.

      Zákon č. 65/2017 Sb.
      o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek

      § 13
      Některé podmínky prodeje nebo podávání alkoholických nápojů

      (2) Osoba prodávající nebo podávající alkoholické nápoje musí být starší 18 let, nejde-li o osobu, u níž je tento prodej nebo podávání součástí soustavné přípravy na budoucí povolání v oborech vzdělání se zaměřením na gastronomii, hotelnictví a turismus, obchod, potravinářství nebo potravinářskou chemii.

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2017-65

    • 23. 11. 2017 19:05

      kop (neregistrovaný) 185.133.58.---

      Re: DPP nezletilý_obsluha baru
      Děkuji moc. Jedná se i prodej alkoholických nápojů. Studuje obchodní školu ( účetnictví, ekonomika, finančnictví ...) Mohlo by se tedy jednat o přípravu na budoucí povolání prosím ? Můžeme ji zaměstnat ? Děkuji.

    • 23. 11. 2017 19:50

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: DPP nezletilý_obsluha baru
      Neřekla bych, že obchodní škola se zaměřením na ekonomii, účetnictví, .. připravuje své studenty na budoucí povolání v oborech gastronomii, hotelnictví, potravinářství .. atd. Spíš bych si představila školu, která připravuje budoucí servírky a číšníky, kuchaře, cukráře,..
      Ale nejsem odborník na tuto problematiku.

    • 23. 11. 2017 20:00

      Kop (neregistrovaný) 185.133.58.---

      Re: DPP nezletilý_obsluha baru
      Dekuji. A pokud napriklad sestavuje "zrcadla", pracuje se skladovymi kartami, odesila trzby do systemu EET v ramci prace, pracuje s hotovosti a take pravda prodava alkohol. To by jiz slo obhajit ? Prosim jen o nazor. Dekuji a nezlobte se.

    • 23. 11. 2017 20:08

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: DPP nezletilý_obsluha baru
      V důvodové zprávě k zákonu 65/2017 Sb. se odkazují také na nařízení vlády č. 211/2010 Sb., o soustavě oborů vzdělávání v základním středním a vyšším odborném vzdělávání. Podívejte se tam a porovnejte obor školy, kterou budoucí pracovník studuje, zda spadá či nespadá pod obory vzdělání se zaměřením na gastronomii atd.

      http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?o=7&ct=828&ct1=0

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2010-211

    • 23. 11. 2017 20:18

      Kop (neregistrovaný) 185.133.58.---

      Re: DPP nezletilý_obsluha baru
      t
      >>>>>>v
      >>>>>>sobotu i neděli.
      >>>>>>Ještě musím splnit nějaké podmínky ? Děkuji.
      >>>>>
      >>>>>Dle mého názoru pokud se nebude jednat o mléčný bar,
      >>>>>tak ano.
      >>>>>
      >>>>>Zákon č. 65/2017 Sb.
      >>>>>o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových
      >>>>>látek
      >>>>>
      >>>>>§ 13
      >>>>>Některé podmínky prodeje nebo podávání alkoholických
      >>>>>nápojů
      >>>>>(2)
      >>>>>https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2017-65
      >>>>
      >>>>Děkuji moc. Jedná se i prodej alkoholických nápojů.
      >>>>Studuje obchodní školu ( účetnictví, ekonomika,
      >>>>finančnictví ...) Mohlo by se tedy jednat o přípravu
      >>>>na
      >>>>budoucí povolání prosím ? Můžeme ji zaměstnat ?
      >>>>Děkuji.
      >>>
      >>>Neřekla bych, že obchodní škola se zaměřením na
      >>>ekonomii, účetnictví, .. připravuje své studenty na
      >>>budoucí
      >>>povolání v oborech gastronomii, hotelnictví,
      >>>potravinářství .. atd. Spíš bych si představila
      >>>školu,
      >>>která
      >>>připravuje budoucí servírky a číšníky, kuchaře,
      >>>cukráře,..
      >>>Ale nejsem odborník na tuto problematiku.
      >>
      >>Dekuji. A pokud napriklad sestavuje "zrcadla",
      >>pracuje
      >>se skladovymi kartami, odesila trzby do systemu EET v
      >>ramci prace, pracuje s hotovosti a take pravda
      >>prodava
      >>alkohol. To by jiz slo obhajit ? Prosim jen o nazor.
      >>Dekuji a nezlobte se.
      >>
      >
      >V důvodové zprávě k zákonu 65/2017 Sb. se odkazují
      >také na nařízení vlády č. 211/2010 Sb., o soustavě oborů
      >vzdělávání v základním středním a vyšším odborném
      >vzdělávání. Podívejte se tam a porovnejte obor školy,
      >kterou budoucí pracovník studuje, zda spadá či nespadá pod
      >obory vzdělání se zaměřením na gastronomii atd.
      >
      >http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?o=7&ct=828&ct1=0
      >
      >https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2010-211
      >

      Dekuji moc. Kouknu na to. A jeste prosim, nekde jsem se docetla, ze nezletily mohou ve vyjimecnych pripadech procovat 1 hodinu v noci. Nevite prosim, kde bych nasla nejakou informaci ?

    • 23. 11. 2017 20:49

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: DPP nezletilý_obsluha baru
      Zákon č. 262/2006 Sb. zákoník práce
      § 245 odst. 1)
      § 246 odst. 5) (ten je ještě k těm povinnostem zaměstnavatele)

    • 23. 11. 2017 21:08

      Kop (neregistrovaný) 185.133.58.---

      Re: DPP nezletilý_obsluha baru
      Dekuju moc, moc, na vse kouknu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).