Hlavní navigace

Vykazy pro banku v prubehu roku

  • (neregistrovaný) 94.112.7.---

    26. 11. 2017 6:58

    Dobry den,prosim o radu.kdyz sestavujete pro banku ucetni zaverku v prubehu roku,vyplnujete minule obdobi?pokud ano,uvadi se stejne obdobi min.roku napr.30.9. a nebo 31.12.? Moc dekuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 11. 2017 11:05

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: Vykazy pro banku v prubehu roku
      Program mi automaticky vyplňuje údaje minulého roku. Tj. uzavřený celý předchozí rok. Na výkazech 30.6.2017 i na 30.9.2017 je minulé období celý rok 2016.

    • 26. 11. 2017 12:30

      m.. (neregistrovaný) 94.112.7.---

      Re: Vykazy pro banku v prubehu roku
      děkuji Vám za reakci.a banka s tím problém nikdy neměla? nemělo by to být období srovnatelné?
      Prosím ostatní, děláte také stav k 31.12.?pro mě by to bylo jednodušší, ale jsem na pochybách, zda to tak může být.

    • 26. 11. 2017 14:27

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 94.113.138.---

      Re: Vykazy pro banku v prubehu roku
      >>>Dobry den,prosim o radu.kdyz sestavujete pro banku
      >>>ucetni zaverku v prubehu roku,vyplnujete minule
      >>>obdobi?pokud ano,uvadi se stejne obdobi min.roku
      >>>napr.30.9. a
      >>>nebo 31.12.? Moc dekuji
      >>
      >>Program mi automaticky vyplňuje údaje minulého roku.
      >>Tj. uzavřený celý předchozí rok. Na výkazech
      >>30.6.2017
      >>i na 30.9.2017 je minulé období celý rok 2016.

      >děkuji Vám za reakci.a banka s tím problém nikdy
      >neměla? nemělo by to být období srovnatelné?
      >Prosím ostatní, děláte také stav k 31.12.?pro mě by to
      >bylo jednodušší, ale jsem na pochybách, zda to tak
      >může být.

      m.,

      pro banku v průběhu roku nesestavujete účetní závěrku podle § 18 a 19 ZoÚ, ale sestavujete nějaké formuláře, které shodou okolností mají podobu R a V. Takže se nemůžete řídit ZoÚ.

      Musíte se řídit tím, co je v úvěrové smlouvě.

      Z několika bank má zkušenost, že berou minulé období k 31.12. Některé mají vlastní tabulky bez minulého období.

      Doporučuji se dohodnout s bankou a nabídnout jim, že minulé období bude k 31.12. :-))

      Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).